ההערה הסודית של פילבר נחשפה: "היה משהו סטינקי"

חדשות 13 פירסמו תרשומת של פילבר, שבה תיעד בזמן אמת את דרישות נתניהו ממנו בנוגע לאלוביץ' ■ פילבר בחקירתו: "אני זוכר שאחרי הפגישה... אחרי שלמדתי את הנושא הזה, הבנתי שהיה שמה משהו סטינקי, אבל לא נכנסתי לזה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פילבר בבית המשפט ב-2018צילום: מוטי מילרוד
נתי טוקר

עד המדינה בתיק 4000, שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, ניהל תרשומת פנימית שבה תיעד את הדרישות שהעביר לו בזמן אמת ראש הממשלה בנימין נתניהו. התרשומת התגלתה באחרונה על ידי חוקרי המשטרה, ובמארס פילבר נחקר שוב בעקבותיה, ונדרש להתייחס אליה. מדובר במהלך חריג, שכן עריכת חקירה לאחר שהוגש כתב אישום היא לא דבר נהוג.

בתרשומת, שנחשפה על ידי הפרשן המשפטי ברוך קרא בחדשות 13, ובה התייחס פילבר לפגישה שערך עם נתניהו, נכתב: "אלוביץ'. רמות המחירים של השוק הסיטונאי, השוואה בינלאומית. אילן ישועה. מיזוג yes בזק".

באותה תקופה, לפי כתב האישום נגד נתניהו, פעל ראש הממשלה לטובת בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ', כדי לסייע לו לקדם את אישור עסקת בזק-yes ולנסות לשנות את מחירי השוק הסיטונאי לטובת בזק. בתרשומת מוזכרים שמותיהם של אילן ישועה, מנכ"ל אתר וואלה בזמנו, ואלוביץ', בעלי האתר – וייתכן לכאורה כי כבר אז עלתה בשיחה התייחסות לתמורה בעסקת השוחד לכאורה בין נתניהו ואלוביץ' מנתניהו.

במהלך החקירה במארס, שתוכנה פורסם בחדשות 13, אמר החוקר לפילבר: "הוא (נתניהו) אומר לך, אלוביץ' דיבר אתי על הבעיות שיש לו שמה במשרד. אמר לי משהו על חברת הייעוץ שקבעה מחירים שעשו ממש עבודה שנעשתה לא נכון".

ראש הממשלה בנימין נתניהוצילום: אמיל סלמן

פילבר: "בדיוק".

חוקר: "כאילו אתה מתאר את מה שראש הממשלה אמר לך?"

פילבר: "בדיוק, וזה מה שנאמר לו שם (נתניהו מעביר מסר מאלוביץ')"

חוקר: "אוקיי".

חוקר: "זה מתאים לפגישת הכורסאות?" (כך כונתה הפגישה על ידי פילבר, בשל המיקום שבו היא נערכה).

פילבר: "כן, שמה דיברנו עשר דקות כמעט על כל הנושא הזה של שוק התקשורת.....זה סיכום של של פגישת הכורסאות".

חוקרת: "כי, כי היה עוד מקרה שבו זה עלה מול ראש הממשלה?"

פילבר: "לא היה, לא לא".

בהמשך אמר פילבר: "אני זוכר כן שאחרי הפגישה, פגישה שהיתה אצל ראש הממשלה, אחרי שלמדתי את הנושא הזה, הבנתי שהיה שמה משהו סטינקי, אבל לא לא, לא פתחתי את זה, לא נכנסתי לזה".

מטעם מקורבי ראש הממשלה נמסר בתגובה: "פרסום ההדלפה הפלילית והמגמתית הזאת היא המשך הניסיון להלך אימים ולסחוט באיומים את עדי המדינה, כדי שהעדות שלהם 'תתאים' לעבירה הדמיונית שתפרו במיוחד לראש הממשלה נתניהו, ושלא קיימת בספרי החוקים של אף מדינה בכולם. כשחוקרים עד מדינה אחרי שכבר הוגש כתב האישום ברור שכל התיק התפור הזה יפרם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker