לאחר שפתחו קבוצת וואטספ חדשה - מנכ"ל חדשות 13 מאיים לקצץ שכר לעיתונאים

טוויטו שיגר מכתב לעיתונאי חדשות 13 שבו איים כי ההנהלה תוכל לקצץ שכר לעיתונאים שמוחים על הקיצוץ וסבב הפיטורים הצפויים ■ טוויטו זועם על כך שהעיתונאים העבירו את פעילות הוואטסאפ לעדכוני חדשות לקבוצה חדשה ללא אנשי רשת 13

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר איש שלום, מגישת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 13צילום: ענבל מרמרי

מנכ"ל חדשות 13 ישראל טוויטו ממשיך להלך אימים על העיתונאים. טוויטו שיגר היום (ה') מכתב לעיתונאי חדשות 13 שבו איים כי ההנהלה תוכל לקצץ שכר לעיתונאים שמוחים על הקיצוץ וסבב הפיטורים הצפויים. טוויטו זועם על כך שהעיתונאים העבירו את פעילות הוואטסאפ לעדכוני חדשות לקבוצה חדשה ללא אנשי רשת 13.

כחלק מסבב המחאה של עיתונאי חדשות 13, פתחו העיתונאים לפני כשבועיים קבוצת וואטסאפ חדשה לעדכונים בנוגע לעניינים חדשותיים. הקבוצה החדשה הפכה להיות הקבוצה הפעילה של חדשות 13 ולא חברים בה אנשי רשת 13. בעבר הגדיר זאת טוויטו כ"הפיכה" ו"אנרכיה", והוא עצמו יצא מהקבוצה. כעת הוא עושה צעד נוסף ומאיים לפגוע בשכר העיתונאים.

הציוץ שך מתן חודורוב

במכתב ששיגר טוויטו היום ערב החג כתב לעובדים כי "אתה לוקח חלק בשביתה ובעיצומים נגד חדשות 13". טוויטו טען כי אף שהעיתונאים ממשיכים לעדכן כרגיל בקבוצה הכוללת את כל אנשי חדשות 13, הקמת הקבוצה מסבה "נזק כבד". לפי טוויטו, "במצב דברים זה שבו מושעים יחסי העבודה בינך לבין החברה אינך זכאי עוד לשכרך הרגיל ולא תקבלו. במקומו תהיה זכאי לקבת שכר ראוי בלבד". טוויטו הוסיף כי ההנהלה תחליט מהו השכר הראוי ל"עבודה חלקית" מעין זו.

במקביל, טוויטו עצמו שיגר מכתב למנהלים בחדשות 13 שבו דווקא הבהיר להם כי הם רשאים להישאר בקבוצה החדשה, וזאת לדבריו כדי לפקח על המהדורות. העובדים מצידם החלו אתמול בשתי פעולות מחאה נוספות - עובדי ארכיון חדשות 13 לא מספקים שירותים לתוכניות בהפקת רשת, ועובדי מחלקת הדגימות (עיבוד התוכן) לא יספקו גם הם שירותים לתוכניות שאינן מופקות על ידי חדשות 13.

בתגובה הודיע ועד חדשות 13 כי "ערב חג השבועות (מנכ"ל רשת 13) אבי בן טל מהלך אימים על מאות עובדים הנאבקים במזימתו לחסל את חברת החדשות שנבנתה ב-18 שנה של מאמץ אדיר. בפנייה של הוועד לעובדים נכתב לגבי מכתב טוויטו כי "במכתב נטען, באופן מגוחך, כי הכתיבה בקבוצה שבה חברים כל עובדי חברת החדשות (לרבות מנהליה הבכירים) מהווה 'עבודה חלקית', שבגינה יש לשלם לכאורה תמורה מופחתת, על אף שלכולם ברור כי שידורי חדשות 13 כלל לא נפגעו בעקבות המהלך... מדובר בניסיון בזוי (אך צפוי) של בכירי רשת בראשות המנכ"ל להלך אימים על מאות העובדים הנאבקים במזימתו לחסל את חברת החדשות שנבנתה ב-18 שנה של מאמץ אדיר".

הוועד הודיע כי כל הפחתות השכר ייתקלו בפנייה דחופה לבית הדין לעבודה, וכי במקרה הצורך תופעל קרן השביתה של ארגון העיתונאים, המיועדת לפיצוי עובדים על ניכויי שכר ככל שיבוצעו. הוועד גם איים בהחרפת הצעדים בימים הקרובים.

העיתונאי מתן חודורוב, שמוביל מטעם עיתונאי חדשות 13 את המאבק, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "כל פעם שבה נדמה כי רשת גירדה את תחתית החבית, היא מידרדרת לשפל חדש באלימות הכלכלית כלפי עיתונאים הנאבקים נגד חיסול חברת החדשות. הפעם: ״שי לחג״ שקיבלנו היום על העברת מידע חדשותי בקבוצת ווטסאפ פנימית, הכוללת את כל עובדי החברה ומנהליה, ללא אנשי רשת. גם זו דרך לאחל חג שבועות שמח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker