כאוס ברשת 13: ההנהלה החליטה לסקר את משפט נתניהו בלי עיתונאי חדשות 13

מנכ"ל רשת 13, אבי בן טל, ניסה לייצר שיתוף פעולה עם גופי תוכן, בהם Ynet, שישדרו את משפט נתניהו, אך בשלב זה טרם קיבל אישור לכך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רביב דרוקר ובנימין נתניהוצילום: מוטי מילרוד ובלומברג

מאבק העובדים של חברת חדשות 13 בצעדי הקיצוצים הדרמטיים של ההנהלה מוביל להחלטה חסרת תקדים של ההנהלה: שידור משפט ראש הממשלה נתניהו ביום ראשון ייעשה תוך מידור מוחלט של עיתונאי חדשות 13, חברת החדשות של הערוץ.

מנכ"ל רשת 13, אבי בן טל, ניסה לייצר שיתוף פעולה עם גופי תוכן, בהם Ynet, שישדרו עבור רשת 13 את משפט נתניהו, אך בשלב אך בשלב זה טרם קיבל אישור לשיתוף פעולה כזה.

כל מה שכדאי לדעת - הצטרפו לערוץ הטלגרם של TheMarker (להורדה - באנדרואידבאייפון)

המאבק בין העובדים להנהלה הוביל כבר היום לחרם הדדי. עיתונאי חדשות 13 פתחו קבוצת וואטסאפ המיועדת לעדכונים חדשותיים חדשה ונפרדת, שבה לא חברים עובדי רשת 13 – עובדי החברה האם. העובדים נימקו את החלטתם בכך שרשת 13 מתכוונת לפגוע בהם בצעדי קיצוץ חסרי תקדים, ולכן לא ישתפו פעולה עם רשת.

אבי בן טל, מנכ"ל רשת 13צילום: ינאי יחיאל

מנגד, מנכ"ל חדשות 13, ישראל טוויטו, ביקר אותם והבהיר כי עובד שלא ידווח בקבוצה בשיתוף אנשי רשת - לא ממלא את תפקידו. 

ברשת 13 הוחלט במקביל להטיל חרם הדדי. כך, הערב לא יוזמנו עיתונאי חדשות 13 להשתתף בתוכניות המופקות על ידי רשת 13 - התוכניות בהגשת שרון גל, אמנון לוי ואפילו המהדורה המוקדמת בהגשת הילה קורח, המשודרת מאולפני חדשות 13 בנווה אילן, אך מופקת על ידי רשת 13.

ההשפעה המשמעותית תהיה ביום ראשון בשידור הישיר מפתיחת משפט נתניהו. עד כה, כל שידור מתגלגל – למשל אירוע ביטחוני או פוליטי - הופק רק על ידי חדשות 13, הגוף העיתונאי של רשת 13. ואולם ברשת 13 הוחלט שלא לשתף את עיתונאי חדשות 13 בסיקור האירוע והוא יופק על ידי רשת 13 בלבד ללא עיתונאי חברת החדשות של הערוץ. 

תמר איש שלום, מגישת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 13צילום: ענבל מרמרי

בשלב זה לא ברור מי יגיש את המשדר. מנכ"ל רשת, בן טל, ניסה ליזום שיתוף פעולה עם אתר ynet, אותו ניהל בעבר, וכן עם גופי תוכן נוספים בדיגיטל, במטרה שישדרו עבורו את האירוע. ואולם כרגע התוכנית היא שרשת 13 תשדר את האירוע ללא עיתונאי חדשות 13.

אתמול הפגינו עיתונאי חדשות 13 בקומת ההנהלה של משרדי רשת וקראו: "לא לחיסול חברת חדשות 13". לפי עובדי חדשות 13, נאמר להם כי יש כוונה לפטר שליש מהם, וכן להפסיק לרכוש מהם שירותים מלבד המחויבות החוקית של שידור המהדורה המרכזית ומבזקים.

ברשת 13 אישרו כי אכן רשת 13 - ולא חברת חדשות 13 - תוביל ביום ראשון את סיקור משפט נתניהו. מ-ynet נמסר: "אין תגובה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker