מבקר המדינה מתכוון לגייס יועץ תקשורת אישי בנוסף לדוברת המשרד

מתניהו אנגלמן, מתכוון לגייס במשרת אמון יועץ שילווה אותו באופן אישי, בדומה ליועץ תקשורת אישי המייעץ לדמויות פוליטיות ■ במוסד מבקר המדינה מעולם לא היה יועץ תקשורת אישי למבקר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן
מבקר המדינה, מתניהו אנגלמןצילום: אילן אסייג

מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן, מתכוון לגייס במשרת אמון יועץ תקשורת שילווה אותו באופן אישי, בדומה ליועץ תקשורת אישי המייעץ לדמויות פוליטיות. יועץ התקשורת האישי יפעל בנוסף לדוברת מוסד מבקר המדינה. בתחום הפוליטי מקובל שלכל שר יש יועץ תקשורת אישי מלבד הדובר המקצועי של משרדו, אך במוסד מבקר המדינה מעולם לא היה יועץ תקשורת אישי למבקר.

אנגלמן כבר מינה יועץ תקשורת חיצוני במינוי אישי למשרד מבקר המדינה, אבל היה זה לתקופה זמנית לאחר שהדובר הקודם, שלמה רז, פרש וטרם מונה לו מחליף. בשבוע שעבר נכנסה לתפקידה דוברת מבקר המדינה, מיה אבישי, וזאת לאחר הליך מכרזי (שגם לגביו עלו טענות להתנהלות חריגה). 

אף שאבישי כבר נכנסה לתפקידה, כעת מבקש אנגלמן למנות בנוסף יועץ תקשורת אישי, ככל הנראה במשרה חלקית. לרשות אנגלמן יש תקנים שונים למינוי יועצים במשרות אמון למבקר המדינה, ובאמצעות תקנים אלה יעסיק אנגלמן יועץ תקשורת אישי. השכר המלא של יועץ במשרת אמון למבקר עשוי להגיע ל-43 אלף שקל. 

מקורות שנחשפו למהלך טענו כי מדובר בהחלטה בעייתית, שחושפת ניסיון להתנהלות פוליטית וקידום אישי של מבקר המדינה. אנגלמן ספג ביקורת ציבורית חריפה מאז מינויו, בשל טענות להחלשת מוסד מבקר המדינה, סגירת האגף שעסק בגילוי שחיתות, וכן על כך שצינזר וערך מחדש כמה מדו"חות המשרד.

ממשרד מבקר המדינה נמסר: "בלשכת המבקר קיימים מספר תקנים במשרות אמון לטובת אנשי מקצוע שונים. כיום מאויישים שני תקנים בלבד. אנו שוקלים את איוש המשרות, וברגע שתתקבל החלטה נעדכן על כך".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker