הנדל מתחייב: אקיים את כל הפגישות רק במשרד התקשורת

השר הנכנס התייחס בדבריו לדימוי השלילי שדבק בשנים האחרונות במשרד התקשורת בעקבות הפרשות המתוקשרות וחשיפת האינטרסים הסמויים שמאחורי הקלעים ■ הנדל ציין כי בניגוד למדיניות המשרד עד כה, הוא תומך בפרישת תשתיות שוויונית בכל חלקי ישראל

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
יועז הנדל
יועז הנדלצילום: אמיל סלמן

על רקע האירועים השליליים והפליליים במשרד התקשורת בשנים האחרונות וחשיפת האינטרסים הסמויים, שר התקשורת הנכנס, יועז הנדל, הכריז כי יקיים את כל הפגישות הקשורות בפעילותו במשרד התקשורת. בטקס החלפת השרים הכריז הנדל גם כי יפעל להנגשת תשתיות אינטרנט באופן שוויוני לכלל חלקי האוכלוסייה.

"חלק גדול מהחיים שלי עסקתי בתקשורת. תמיד ראיתי בתקשורת אמצעי להשפיע על מה שקורה בעולם, להשפיע על דעת הקהל ולחבר בין בני אדם. תקשורת היא לא רק מקצוע – היא אמצעי לספר סיפור –  סיפור של אנשים", אמר הנדל. "כשאחרים רואים במשרד הזה מספרים ותקנות, אנחנו צריכים לראות את הצרכים של האזרח. איפה שאחרים רואים סיבים ואנטנות, אנחנו צריכים לראות הגשמה ציונית. איפה שאחרים מחפשים אינטרסים וכסף גדול (ויש מהם בשפע), אני רואה משרד ממשלתי שעוסק בצרכים של אנשים, משרד שצריך להיות מגדלור".

הנדל התייחס גם לתקופות קודמות במשרד התקשורת ואמר: "זה לא סוד שהמשרד הזה ידע ימים קשים. מאז שמוניתי פונים אלי הרבה אנשים. אני עונה לכולם –  כל הפגישות ייעשו כאן. אין פגישות במחשכים, אין אינטרסים סמויים".

אשר למדיניות הנוכחית של משרד התקשורת שלא לחייב את חברות התשתיות לפרישת תשתית אוניברסלית בכל חלקי ישראל, גילה הנדל כי הוא תומך בחובה להגיע לכל התושבים: "צריך תשתיות שיגיעו לכל מקום – למרכז ולפריפריה, למגזר הערבי ולציבור החרדי, לפזורה הבדואית וגם לתושבי יהודה שומרון. אין סיבה שהתשתיות שמשרתות את האזרחים ייגזרו ממקום מגוריהם".

הנדל גם התייחס לחשיבותה של התקשורת והעיתונות: "המשימה היא לשאוף לתקשורת חופשית. אני אלחם על הזכות ועל החובה של עיתונאים לסקר את השלטון ולבקר אותי, אבל גם אנשי התקשורת צריכים להילחם כדי לעמוד בדרישות הסיקור ולדווח דיווחי אמת. זו האחריות שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker