"גלובס" סוגר את בית הדפוס וצפוי להדפיס ב"ישראל היום"

הפסקת פעילות הדפוס אמורה לסייע לעיתון לקצץ בעלויות ולהימנע מהשקעות עתידיות במכונות הדפוס ■ בבית הדפוס של "גלובס" מועסקים כ-25 עובדים, וחלקם יעברו לבית הדפוס החדש

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מערכת העיתון "גלובס" בראשון לציון
נתי טוקר

עיתון "גלובס" סוגר את בית הדפוס שבבעלותו, וצפוי להדפיס את העיתון באמצעות מיקור חוץ בבית הדפוס של "ישראל היום" (לשעבר בית הדפוס של "מעריב"). הפסקת פעילות הדפוס אמורה לסייע לעיתון לקצץ בעלויות ולהימנע מהשקעות עתידיות במכונות הדפוס.

זהו בית הדפוס השני שנסגר בשנתיים האחרונות. באפריל 2018 סגר גם "ידיעות אחרונות" בית דפוס שבבעלותו בכרמיאל, וריכז את כל פעילות הדפוס שלו בראשון לציון. גם לקבוצת "ג'רוזלם פוסט" יש דפוס בבעלותה, הדפוס החדש, וגם עיתון "הארץ" מדפיס את העיתון בבית דפוס שבבעלותו.

במכתב ששיגרה לעובדים בנוגע לסגירת בית הדפוס כתבה מו"לית "גלובס" אלונה בר-און כי "המסקנה שלנו היא שאם לא נפסיק להדפיס את העיתון בעצמנו, ניאלץ להשקיע מיליוני שקלים בשיקום ותחזוקת המכונות במהלך השנתיים הקרובות. לצערנו, השקעה כזו כיום בדפוס היא בלתי סבירה בעליל. בנוסף למניעת השקעות, המהלך הזה יניב לנו גם חיסכון תפעולי שגם הוא נדרש לנו להמשך תהליך ההבראה של 'גלובס'".

בבית הדפוס של "גלובס" מועסקים כ-25 עובדים. בר-און ציינה כי בית הדפוס החדש מתכוון להעסיק את חלקם, ואילו העובדים האחרים יקבלו סיוע מהעיתון בהכוונה תעסוקתית לאחר סגירת בית הדפוס.

גם בקבוצת "הארץ" נבחנה בעבר האפשרות להפסיק את פעילות הדפוס העצמאית ולעבור להדפיס באחד מבתי הדפוס הגדולים בישראל, אך המהלך טרם בוצע. בקבוצת "הארץ" סירבו להגיב לעניין זה.

הצעד של "גלובס" מצטרף לשורת ניסיונות של העיתון לצמצם עלויות. בחודשים האחרונים פוטרו כמה כתבים במגזין "G", ולאחר מכן הוצאו לחל"ת עובדי מערכת "ליידי גלובס". בנוסף, העיתון עבר להפצת בוקר במקום הפצה בערב כפי שהיה כל שנות פעילותו.

"גלובס" הפסיד כמעט 80 מיליון שקל מאז 2017 - השנה שבה נרכש על ידי בעלות השליטה הנוכחיות, אלונה בר־און וענת אגמון. הכנסות העיתון ירדו ב–2019 בכ-35% לעומת 2016 - השנה שבה הוחזק העיתון בבעלות הקודמת. הנתונים נחשפו על רקע מאבק בין איש העסקים מריוס נכט לבין בת זוגו לשעבר אגמון, שבמסגרתו דרש נכט כי האחזקות בעיתון יועברו לבעלותו. לפי נכט, הוא הזרים מכספו עד כה 66 מיליון שקל, ונאמר לו על ידי בר-און מעט לפני פרוץ משבר הקורונה כי יש צורך בהזרמה של 30-20 מיליון שקל ב-2020.

בנוגע לנתונים אלה, שפורסמו באחרונה ב-TheMarker, נמסר אז מ"גלובס" כי "'גלובס' הוא חברה פרטית שתוצאותיה הכספיות הן עניינם של בעלי מניותיה בלבד. הנתונים שהוצגו על ידיכם שגויים, אך לא נדון בנתונים הכספיים של 'גלובס', כשם ש-TheMarker אינו מפרסם לציבור את תוצאותיו הכספיות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker