יועז הנדל פיטר את מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן

הנדל צפוי למנות לתפקיד את לירן אבישר בן חורין - עד לאחרונה בכירה במטה בני גנץ - שאינה מכירה את שוק התקשורת ולא עסקה בו ■ בשוק התקשורת טוענים שהמינוי עלול להביא לעיכוב של חודשים בתהליכים חשובים

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן
המנכ"ל המפוטר, נתי כהןצילום: מוטי מילרוד

שר התקשורת הנכנס, יועז הנדל, החליט לפטר מתפקידו את המנכ"ל הנוכחי של המשרד, נתי כהן. ההערכות הן שהנדל צפוי למנות לתפקיד את לירן אבישר בן חורין - שאינה מכירה את שוק התקשורת ולא עסקה בו.

כהן, לשעבר קצין הקשר הראשי בצה"ל, מונה לתפקיד לפני כשנתיים על ידי שר התקשורת דאז איוב קרא. המשרד היה מצוי בתקופה קשה, לאחר ששותק למשך זמן רב על רקע חקירות תיק 4000.

במהלך הקדנציה שלו כהן הצליח להתניע מחדש את פעילות המשרד, וסוגיות מהותיות בשוק התקשורת החלו להיות מטופלות באופן משמעותי יותר. כך, המשרד פירסם שימועים הנוגעים למדיניות פרישת הסיבים בישראל והוציא לדרך את המכרז לפרישת רשתות דור 5. עם זאת, סוגיות אלה עדיין תלויות ועומדות, וטרם התקבלה בהן הכרעה, בעיקר בשל מערכות הבחירות.

בשונה מקודמו בתפקיד, שלמה פילבר, שניהל מערכת יחסים קרובה ופלילית עם בזק ובעקבות כך משמש כעת עד מדינה בתיק 4000 – כהן הוביל מדיניות נוקשה כלפי החברה. הוא נמנע בין היתר מלקדם את ביטול ההפרדה המבנית בחברה, והטיל עליה הגבלות שונות – כמו למשל איסור על שיווק חבילות אינטרנט במהירות של 200 מגה - מתוך תפישה שיש למנוע את התחזקות מונופול התקשורת, ויש צורך לגרום לו לבצע השקעות בתשתיות בישראל.

יועז הנדל
יועז הנדלצילום: אמיל סלמן
לירן אבישר בן-חורין
לירן אבישר בן חוריןצילום: אייל טואג

מנגד, כהן ספג ביקורת על אישור בעייתי של הקלות ל-HOT, בשווי מוערך של כמיליארד שקל, באמצעות ביטול החובה לפרישה אוניברסלית של כבלים בכל חלקי ישראל. בתקופת השר הקודם קרא - לפני מינוי כהן - משרד התקשורת גם ספג ביקורת בדו"ח מבקר המדינה, בנוגע להתנהלות המשרד בכל הקשור למינויים פוליטיים במועצת הרשות השנייה. המבקר כתב כי הליקויים תוקנו.

במשרד התקשורת עידכנו היום כי בין כהן להנדל התקיימה שיחה ברוח טובה, שבה סוכם בהחלטה משותפת כי כהן יסיים את תפקידו. מהמשרד נמסר כי "הנדל ביקש להודות למנכ"ל היוצא על התקופה בה שירת את מדינת ישראל בתפקיד החשוב, ציין כי התרשם שהמנכ"ל עשה את עבודתו נאמנה ובאופן מיטבי, קידם תהליכי עומק במשרד, והניח תשתית לקידומה של הטכנולוגיה במדינת ישראל".

אבישר בן חורין שימשה בעבר מנכ"לית "מסע", פרויקט של ממשלת ישראל והסוכנות היהודית לעידוד שהות של צעירים יהודים בישראל. בעבר שימשה ראש המטה של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, ניהלה את מחלקת העלייה של הסוכנות היהודית לארץ ישראל בארה"ב ובקנדה, ועבדה כעוזרת משפטית ליועץ המשפטי לממשלה. בשנה האחרונה שימשה אבישר בן חורין בתפקיד בכיר במטה בני גנץ.

בשוק התקשורת נמתחה בימים אחרונים ביקורת חריפה על האפשרות שהנדל ימנה מנכ"ל שאינו מגיע מתחום התקשורת. לפי מקורות, שוק התקשורת שרוי בתקופה קריטית שבה יש צורך לבצע הכרעות מהירות בשורת סוגיות שעל סדר היום, ולכן מינוי מנכ"ל ושר שאינם מכירים היטב את הרגולציה בשוק התקשורת עלול להביא לעיכוב של חודשים בתהליכים חשובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker