ביום הקמת הממשלה: לוסי אהריש תגיש מהדורת חדשות מטעם תנועת דרכנו

המהדורה החדשה תשודר ברשתות החברתיות, והציבור יוכל לבחור את התכנים והמרואיינים, להציג שאלות לאורחים ולענות על סקרים במהלך השידור ■ מנכ"ל דרכנו: "מטרת התוכנית להאיר פינות חשוכות בחברה ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוסי אהריש ויאיא פינק
נתי טוקר

תנועת דרכנו תשיק היום ׁ(א') מיזם חדש: מהדורת חדשות יומית. את המהדורה תגיש לוסי אהריש, לשעבר עיתונאית ומגישה בשורת כלי תקשורת מרכזיים בישראל. המהדורה תוגש מאולפני וואלה בתל אביב, במודל של שיתוף הציבור, שיקבע את תוכני המהדורה ואת השאלות שיוצגו למרואיינים.

דרכנו היא עמותה חברתית המזוהה עם הצד השמאלי של המפה הפוליטית. התורם המרכזי שלה הוא איש העסקים קובי ריכטר, ולצד זאת העמותה מגייסת כספים באמצעות מימון המונים. בבחירות שנערכו באפריל 2019 עתרה מפלגת הליכוד נגד דרכנו בטענה כי היא ביצעה תעמולה פוליטית במסגרת קמפיין שהעלתה לעידוד ההצבעה בבחירות, אך פעילותה אושרה על ידי ועדת הבחירות המרכזית.

אהריש עצמה הנחתה את ההפגנה המקוונת של תנועת דרכנו שנערכה במארס, שלאחריה מסר תאגיד השידור הציבורי כאן כי הוא מפסיק את ההתקשרות עם אהריש, שאמורה היתה להגיש במשותף תוכנית תרבות בתאגיד. ואולם בתאגיד טענו כי להחלטה זו לא היה כל קשר לעובדה שאהריש הנחתה את ההפגנה.

המהדורה החדשה, שתיקרא "דמוקרטtv", תשודר מהערב במודל ניסיוני למשך שלושה חודשים. היא תשודר בימים א'-ד' בשעה 18:00 ברשתות החברתיות. המודל של המהדורה יהיה שיתוף הציבור - שיוכל לבחור את התכנים והמרואיינים, להציג שאלות לאורחים, להגיב על השידור ולענות על סקרים במהלך המהדורה. "בשלב זה אנחנו יוזמים שיתופי פעולה עם גופי תוכן נוספים, למשל חרדיים וערביים. בהמשך, אנחנו מעוניינים לגייס עיתונאים ולהציג תוכן עצמאי שלנו", אומר יאיא פינק, מנכ"ל דרכנו.

במהדורה הערב ישתתפו ראש השב"כ לשעבר, יובל דיסקין, ופרופ' ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר וכיום ראש החוג לחשבונאות בקריה האקדמית אונו. לדברי פינק, "מטרת ה'דמוקרטtv' להאיר פינות חשוכות בחברה הישראלית ולהגן ולחזק את הדמוקרטיה הישראלית. מי שיקבע מה הנושאים שבהם המהדורה של לוסי תטפל הוא הציבור הרחב, ואנחנו קוראים לו לקחת חלק בערוץ של הרוב המתון בישראל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker