הערכות: בלווטניק יזרים מיליוני שקלים למשכורות של עובדי ערוץ 13

דירקטוריון רשת אמור לדון היום בקיצוץ בערוץ ■ בשלב זה לא ברור מה יהיה הסכום שיזרים בלווטניק ■ בהנהלת רשת 13 הצהירו בעבר כי אין ביכולתם לשלם את משכורות מאי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר איש שלום חדשות 13
תמר איש שלום, מגישת מהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 13צילום: ענבל מרמרי

בעלי ערוץ 13, לן בלווטניק, עשוי להזרים עשרות מיליוני שקלים לכיסוי המשכורות של עובדי רשת 13 וחדשות 13 עבור אפריל - וייתכן שגם עבור מאי. דירקטוריון רשת אמור לדון בצהריים (ג') בקיצוץ ברשת וככל הנראה גם בסוגיית ההזרמות של בלווטניק – אם הוא יאשר זאת.

בשבועות האחרונים נערכו דיונים בין בעלי המניות בערוץ 13. מהצד של בלווטניק הועלתה דרישה כי ההזרמות הכספיות לחברה ייעשו מצד כל בעלי המניות, ובהם גם בעלי המניות ברשת לשעבר – אודי אנג'ל, מיכאל שטראוס ואנדמול. ואולם אלה סירבו להזרים כספים. 

בשלב זה לא ברור מה יהיה הסכום שיזרים בלווטניק. בעבר הצהירו בהנהלת רשת 13 כי אין ביכולתה לשלם את משכורות חודש מאי. אם אכן מדובר בתשלום משכורות בלבד, ההזרמה עשויה להסתכם בכ-10 מיליון שקל בלבד. ההזרמה הכספית הצפויה תצטרף לסכום של כ-250 מיליון שקל שהזרים בלווטניק לערוץ עשר ולאחר מכן לערוץ הממוזג רשת-עשר.

לן בלווטניקצילום: Bloomberg

התכנסות דירקטוריון רשת יתקיים ברקע לביקורת חריפה מצד ועד העובדים בחדשות 13, המאוגד בארגון העיתונים, ותנועת הצלחה. בית הדין לעבודה קבע בהסכמת הצדדים כי חדשות 13 לא יבצעו קיצוצים ופיטורי עובדים עד 1 ביולי – אז פוקע ההסכם הקיבוצי הנוכחי בין הצדדים. 

החלטה של דירקטוריון רשת על קיצוצים עשויה היתה להשליך ישירות על מצבה של חדשות 13 ועל הצורך לפטר עובדים. טענה שהועלתה בנוגע למהלך היא כי הוא מנוגד להוראות הרישיון של הערוץ, מאחר שתקציב החדשות כבר אושר על ידי הרשות השנייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker