באישור משרד הבריאות: המוני אנשים מחכים בתור מחוץ לסניפי איקאה

סניפי ראשל"צ ונתניה נפתחו הבוקר ויצרו תורי ענק כבר חצי שעה לפני הפתיחה. ברשתות האופנה וההנעלה לא מורשות להפעיל חנויות רחוב זועמים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תור מחוץ לסניף איקאה בנתניה, לאחר הסגר הראשוןצילום: עופר וקנין

התרעמות בקרב רשתות האופנה והצעצועים בעקבות אישור משרד הבריאות לאיקאה לפתוח את חנויות הענק שהיא מפעילה, ותורי הענק מחוץ לחנות מאז שעות הבוקר.

איקאה ישראל פתחה הבוקר חלק מסניפיה - בראשון לציון, נתניה וחנות המטבחים בנמל תל אביב. שתי הראשונות משתרעות על פני עשרות אלפי מ"ר כל אחת. מחוץ לסניפי איקאה נרשמו תורי ענק משעה תשע וחצי בבוקר, חצי שעה לפני פתיחת החנויות. זאת לאחר שאתמול פירסמה איקאה באתר שלה שהיא פותחת את החנויות אחרי חודש שהן היו סגורות. ממלכת הילדים והמסעדות לא פועלים כאשר באיקאה מתכננים לפתוח גם את החנויות בבאר שבע ובקרית אתא.

אנשים ממתינים בתור מחוץ לסניף איקאה בנתניה, היוםצילום: עופר וקנין

למרות גודלה העצום, איקאה מוגדרת לפי משרד הבריאות כחנות רהיטים ולכן יכולה לפעול בעוד שקניונים או חנויות אופנה, הנעלה וצעצועים לא מורשות לפעול אפילו ברחובות. "משרד הבריאות נותן הנחיות בלי היגיון. למה חנות נעליים קטנה ברחוב אסור לפתוח ואת איקאה כן? ", אומר בכיר ברשת אופנה.

לפני כחודש החברה הוציאה לחל"ת יותר מ-1,000 עובדים, כעת חלקם חזרו לעבוד.

אנשים ממתינים בתור מחוץ לסניף איקאה בנתניהצילום: עופר וקנין

כדי לעמוד בהנחיות משרד הבריאות, מינתה איקאה אחראי קורונה בכל חנות. לאורך הכניסה לחנות, למרחק של עשרות מטרים, הודבקו מדבקות המנחות על מרחק של 2 מטרים בין לקוחות וסומן מרחק של 2 מטרים בקופות. בנוסף, הוצבו מחיצות בקופות ועמדות לחיטוי ידיים. עם זאת, פתיחת החנות הביאה קהל גדול מאוד להגיע למקום ולאור העובדה שאיקאה לא מאפשרת כניסה של יותר מ-250 אנשים בו זמנית נוצרה מחוץ לחנויות התקהלות גדולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום