בלי ביצים, קמח ומוצרי חלב: ההסתערות על הסופרים שוברת שיאים

לקראת הסגר: תורים ארוכים בסופרים ומחסור במצרכים רבים ■ "הגעתי במיוחד לפני 8:00 בבוקר - ומצאתי אנשים שעומדים בתור שהגיע עד לחניה"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שופרסל דיל יהוד
תור בכניסה לשופרסל דיל ביהוד, המגיע עד לחניה

מי שהשכימו קום הבוקר (ג') והגיעו מוקדם לסופר כדי לערוך קניות לפני הסגר, גילו תורים ענקיים בכניסה לסניפים, כמו גם מחסור במצרכים רבים. 

"הגעתי לשופרסל דיל במיוחד לפני 8:00 בבוקר כי חשבתי שאקדים את התורים, אבל כשהגעתי מצאתי אנשים שעומדים בתור שהגיע עד לחניה. כשנכנסתי סוף-סוף לא הצלחתי להשיג הרבה מהמוצרים שתיכננתי לקנות. בעיקר בלטו מחסורים בביצים ובמוצרי חלב רבים, וכך גם לא היה קמח מצה וקורנפלור", מספר רובי מקרית אונו.

עם זאת, הוא אומר, הנהלת הסופר ניסתה לשמור על הוראות משרד הבריאות בדבר מרחק ומסכות: "בכל חמש דקות לערך קוראים במערכת הכריזה לעטות מסכות ולשמור מרחק". 

גם חגי, שעומד בתור בסניף שופרסל דיל בקרית עקרון, מספר כי "לא רואים את הסוף של התור".

שופרסל דיל יהוד
מדפים ריקים, הבוקר

המחסור החמור בביצים נמשך למרות הודעות משרדי החקלאות, האוצר וראש הממשלה בדבר ביצים שהגיעו ארצה באוניות ובמטוסים אודות למאמצי המשרדים. בימים האחרונים הגיעו כמה מיליוני ביצים מחו"ל, בעוד הצריכה היומית כבר מזמן עברה את רף ה-10 מיליון ביצים.

לפנות בוקר נחת מטוס עם מיליון ביצים מפורטוגל וביום רביעי ינחתו חצי מיליון ביצים מאוקראינה - שניהם של חברת מ.לסר. עם זאת, לאור כך שהצריכה בימים אלה עומדת על כ-10 מיליון ביצים ביום לעומת כ-6 מיליון ביצים ביום בשגרה, הגעת הביצים מחו"ל לא צפויה לפתור את המחסור הכבד בחנויות. מאחורי המחסור עומד שילוב של אישור מאוחר של המדינה לסבסד יבוא ביצים בהטסה כמו גם אי הבנה של המדינה בדבר גודל הביקוש לביצים. 

ממשרד החקלאות נמסר כי "משלוחים אוויריים נוספים צפויים במהלך ימי החג. משלוחים אלה מצטרפים ליותר מ-100 מכולות ביצים בכמות כוללת של יותר מ-30 מיליון ביצים שנמצאות בדרכן לישראל ויגיעו עד סוף אפריל דרך הים".

גם במוצרי בשר נרשם מחסור ברחבי הארץ. כך, בקצבייה של השף ישראל אהרוני ברחוב שינקין בתל אביב תלו הבוקר שלט בכניסה לחנות המודיע על מחסור בעוף שלם, צלעות טלה, כתף טלה, שוקיים ועוד.

מי שדווקא זכו לערוך קניות בשקט ולא פגשו במחסורים, היו קונים בסניפי am:pm בתל אביב לאחר חצות.

ההסתערות על הסופרים החלה אתמול בשעות הבוקר בשכונות בירושלים, לאחר שפורסם כי הממשלה עשויה להטיל בתחומן מגבלות תנועה, בשל חלואה רבה במקום. ככל שנקפו השעות והחלו להתפרסם דיווחים אודות הסגר הצפוי מהיום, העומסים גברו והתפשטו בכל הארץ. השיא נרשם אתמול בערב בזמן נאום ראש הממשלה בדבר הסגר והעוצר הקרבים, והמשיכה לשעות הבוקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker