"התחיל מיישובים לקראת סגר - והתרחב לכל הארץ": הציבור מסתער על הסופרמרקטים

ברשתות השיווק מספרים על תנועה מוגברת מאוד של מבקרים מאז שעות הבוקר, שהתעצמה במהלך היום עם הדיווחים על החמרה צפויה בסגר החל ממחר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תור לקניות בסופרמרקט, בשבוע שעבר
תור לקניות בסופרמרקט, בשבוע שעברצילום: מגד גוזני

לקראת ההצהרה על הידוק הסגר, הציבור מסתער על הסופרמרקטים. ברשתות השיווק מספרים על תנועה מוגברת מאוד של מבקרים מאז שעות הבוקר, שהתעצמה במהלך היום עם הדיווחים על החמרה צפויה בסגר החל ממחר.

מחוץ לסניפי רשתות המזון נרשמים בשעה זו תורים ארוכים, זאת גם כתוצאה מבדיקות החום הנערכות בכניסה לסניפים וגם בשל הנחיות משרד הבריאות למספר אנשים מקסימלי לכל  מ"ר.

"בימים האחרונים דווקא היתה רגיעה מסוימת בהסתערות, אבל מהבוקר ראינו שוב את התמונות של אנשים שמפוצצים את הסניפים", אומר בכיר ברשת מזון גדולה. "זה התחיל משכונות בירושלים ויישובים שמדברים עליהם ככאלה שיוחל בהם סדר בקרוב בשל תחלואה גבוהה; בהמשך היום, עם הדיווחים על הרחבת הסגר החל ממחר, ההסתערות התרחבה לכל הארץ".

מבקרים בסופרמרקטים רבים מדווחים גם היום על מחסור כבד בביצים, זאת על אף הודעות משרד החקלאות ונמל אשדוד בדבר מכולות ביצים שהגיעו באוניות ובמטוס. בחלק מהמכולות אף מוכרים ביצים במחירים גבוהים פי 2 ואף יותר ממחירן המפוקח.

ההסתערות על הסופרמרקטים נובעת גם מכך שרשתות המזון לא מצליחות לתת מענה לביקושים המוגברים במשלוחי האונליין, ואנשים נאלצים להגיע לסניפים.

נראה כי ההוראות בדבר מרחק מינימלי של 2 מטרים בין אדם לאדם לא נשמרות במלואן בתנאים הקיימים, וכך גם החובה לעטות מסכות. "בשופרסל דיל ברמת פולג האווירה היא כמו ביום חג רגיל. כשעומדים בתור מחוץ לסניף שומרים מרחק, אבל בפנים מפחיד, לא שומרים מרחק ולא כלום. חלק מהאנשים גם מסתובבים בלי מסיכות על הפנים", מספרת מ', שסיימה לפני שעה קלה לערוך קניות בסניף.

במקביל, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר כי החל ממחר יתבצעו ביקורות במרכולים וכאלה שלא יעמדו במגבלות של מרחק ועוד - ייסגרו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום