זינוק בשימוש באינטרנט במגזר החרדי בגלל הקורונה

מסקר של חברת קנטאר מדיה שנערך עבור בזק, עולה כי 45% מהמגזר החרדי הגדילו משמעותית את השימוש באינטרנט מאז פרוץ המשבר ■ זינוק בשימוש באפליקציות לשיחות וידיאו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
חרדים בירושלים. המצולמים לא קשורים לכתבה
חרדים בירושלים. המצולמים לא קשורים לכתבהצילום: אוהד צויגנברג

סקר של חברת קנטאר מדיה, שנערך עבור בזק, מגלה גידול משמעותי בשימוש באינטרנט במגזר החרדי בשל מגיפת הקורונה. לפי הנתונים, 82% מהחרדים מתעדכנים בחדשות ומידע על הקורונה דרך מקורות מידע דיגיטליים. הסקר נערך על ידי קנטאר מדיה בקרב מדגם של 400 גברים ונשים בגילאי 55-20 מהמגזר החרדי.

עוד עולה מהסקר כי 45% מהמגזר החרדי הגדילו משמעותית את השימוש באינטרנט מאז פרוץ משבר הקורונה ו-33% דיווחו על גידול מינורי יותר בשימוש באינטרנט. 36% צורכים יותר מידע באמצעות אתרי האינטרנט החרדיים.

כ-60% דיווחו כי הגדילו את השימוש באינטרנט לצורך קיומן של שיחות וידאו. לפי הסקר, 63% מהמגזר החרדי משתמשים בזום. 41% מהמשיבים מנהלים שיחות וידיאו בעיקר עם בני המשפחה, ו-24% הצהירו כי הם מקיימים שיחות וידיאו עבור שיעורי תורה ולימודים אחרים. שיעור דומה הצהיר כי הוא עושה שימוש בשיחות וודאו לצורכי עבודה.

לדברי סמנכ"לית השיווק והחדשנות בבזק, קרן לייזרוביץ, "המגזר החרדי חווה אל מול איום הקורונה שינויים טקטוניים במובנים רבים, כשכולם דוחקים בו לעשות שימוש גובר באמצעי הדיגיטל הרבים שעד היום כמעט ולא חדרו אל המגזר. הגידול העצום בנתוני השימוש ברשת לצד הגידול החד של המצטרפים החדשים מהווים עדות לאימוץ המהיר".

לייזרוביץ הוסיפה כי "אנו רואים בסקר העומק שביצענו כי החרדים ימשיכו לעשות שימוש בכלים אלה גם לאחר סיום המגיפה, כך שמדובר בשינוי עמוק שעשוי להשפיע על אורח חיי החרדים, יגביר את החיבור לאוכלוסייה הכללית ויתרום לצמיחת המשק".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker