משרד הביטחון: גם אם יוכרז סגר - לא יהיו הגבלות על עיתונאים

לפי המשרד, אמצעי תקשורת מוגדרים כענף חיוני במשק ולא יהיו עליהם כל מגבלות ■ הממשלה אמורה להחליט בקרוב האם להחיל סגר כללי בישראל או להטיל מגבלות אחרות שימנעו התכנסות או יציאה מהבתים

נתי טוקר
נציג מד"א לוקח בדיקת קורונה ממטופל
נציג מד"א לוקח בדיקת קורונה ממטופלצילום: אוהד צויגנברג

גם אם יוכרז סגר כללי, לא יהיו כל מגבלות על עיתונאים בישראל - כך הודיעו היום (ג') במשרד הביטחון. לפי המשרד, אמצעי תקשורת מוגדרים כענף חיוני במשק ולא יהיו עליהם כל מגבלות.

הממשלה אמורה להחליט בקרוב האם להחיל סגר כללי בישראל או להטיל מגבלות אחרות שימנעו התכנסות או יציאה מהבתים. הכוונה היא להחריף את הצעדים שנועדו להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. גם אם יוכרז סגר כזה, תעשיות חיונית ימשיכו לפעול כרגיל.

סגר כללי היה עשוי למנוע גם גישה של עיתונאים למוקדי התרחשות כדי לסקר אירועים ולדווח לקוראים או לצופים. סגר מעין זה היה פוגע באופן חריף בחופש הפעולה של העיתונאים, בגישה למידע ולכן גם בחופש העיתונאי בישראל. 

כאמור, העיתונות בישראל מוגדרת באופן רשמי כענף חיוני בישראל. רשות החירום הלאומית, הפועלת תחת משרד הביטחון, מעניקה לגופים בישראל אישור לפעול גם תחת סגר. בעקבות פניית TheMarker, הבהירו במשרד הביטחון כי גם אם יוכרז סגר "אין ולא תהיה הגבלה על עיתונאים. אמצעי התקשורת מוגדרים כענף חיוני בתקנות לשעת חירום ולכן לא תיהיה הגבלה על עיתונאים".

מנכ"ל לשכת העיתונות הממשלתית ניצן חן עידכן כי יש צורך להציג תעודת לע"מ במחסומים כדי שתתאפשר הגישה. לדבריו, נציגי לע"מ והמשטרה יטפלו בפניות פרטניות במקרה שההנחיה לא חילחלה לשוטר ספיציפי במחסום כלשהוא ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker