הקמעונאים מתאגדים מול המדינה ומגייסים את עופר עיני: "תעצרו הכל ואל תכניסו יד לכיס שלנו"

הראל ויזל, יעקב הלפרין ורונן נמני ייצגו את הרשתות וידרשו מהמדינה החזרה של תשלומי מס הכנסה ל-2019 וביטול תשלומים עתידיים ■ יו"ר ההסתדרות לשעבר צפוי לשמש יועץ

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עופר עיני
עופר עיניצילום: ניר קידר

הרשתות הקמעונאיות התאגדו במטרה לפעול יחד מול המדינה. מדובר בהתאגדות שבראשה יעמדו, בין היתר, הראל ויזל בעלי קבוצת פוקס; יעקב הלפרין מאופטיקה הלפרין; רונן נמני, בעלי קבוצת קפה קפה; אורן רווח מאסתי לאודר ישראל; גבי רוטר מקבוצת קסטרו-הודיס; רביב ברוקמאייר, מנכ"ל קבוצת גולף; אבי סופר, מנכ"ל צומת ספרים; ופלאפל בריבוע שמייצגת את הרשתות הקטנות.

אלה אמורים לייצג את כלל הקמעונאים מול המדינה ולדרוש החזרת מס הכנסה ששולם בשנה שעברה, הקפאת תשלומים עתידיים למדינה ועוד. לדבריהם, עופר עיני, לשעבר יו"ר ההסתדרות, ישמש ככל הנראה יועץ של הרשתות בנושא. דרישות נוספות של הקמעואניות אמורות להתקבל היום אחר הצהריים אחרי פגישה שיקיימו נציגי הרשתות עם עיני ועורך דין ממשרד בכר. לדבריהם, ענף הקמעונאות מגלגל כ-30 מיליארד שקל בשנה, מתוכם כ-15 מיליארד שקל אופנה והנעלה.

"בעוד כמה ימים אני אמור לשלם כמה מיליוני שקלים מס הכנסה על משכורות העובדים, לשלם עוד כמה מיליוני שקלים לביטוח לאומי ובנוסף - מקדמות מס הכנסה לשנת 2020. אז אנחנו אומרים – תעצרו את הכל. עוד אין ממשלה? עוד אין מנהיג שיודע לקבל החלטות? אז תעצרו הכל לבינתיים ואל תכניסו יד לכיס שלנו", אומר הלפרין. לדבריו, אין מדיניות אחידה וברורה של משרדי הכלכלה, האוצר וראש הממשלה והמטרה היא שעיני יטפל בנושא מול המשרדים השונים.

קבוצת פוקס וקבוצת קסטרו-הודיס סגרו את כל החנויות שלהן, וכל אחת מהן הוציאה אלפי עובדים לחל"ת. גם רשתות נוספות סגרו את מרבית חנויותיהן ואילו אחרות, כמו אופטיקה הלפרין, ממשיכות לפעול בפרישה חלקית, שהקניונים הסגורים לא פועלים, בהוראת המדינה, ואילו מרכזים מסחריים פתוחים ממשיכים לפעול.

עופר עיני, לשעבר יו"ר ההסתדרות, שישמש יועץ בהתנדבות: "אני חרד לכלכלת המדינה ולגורל העובדים, וכתוצאה מהכאוס שנוצר ועוד צפוי להציף את המשק במהלכו מאות אלפים עלולים שלא לשוב למעגל העבודה, אני מתגייס לסייע בהתנדבות מלאה בכדי לעזור למדינת ישראל, לכלכלת הארץ ולציבור העובדים ללא כל תמורה וקורא להנהגת המדינה להטות אלינו אוזן קשבת לאלתר, לפני שהנזקים יהיו בלתי הפיכים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker