שינוי מגמה? אחרי הקריסה - הפרסום בטלוויזיה הוכפל מאז יום שני

חברות רבות הקפיאו או ביטלו קמפיינים בשל משבר הקורונה, ואולם כעת ניתן לראות כי מפרסמים רבים חזרו עם מסרים מותאמים לשעת החירום ולשירותים המוענקים בבידוד

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עובר אורח בטוקיו, יפן
עובר אורח בטוקיו, יפןצילום: EDGARD GARRIDO/רויטרס

הפרסום בערוצי הטלוויזיה נפל בחדות בעקבות מגפת הקורונה וחברות רבות הקפיאו קמפיינים או ביטלו עליית קמפיינים חדשים. ואולם, בשלושת הימים האחרונים ניכר היפוך מגמה: מפרסמים רבים חזרו לאוויר עם מסרים מותאמים לשעת החירום ולשירותים המוענקים בבידוד.

לפי נתונים שהגיעו לידי TheMarker, ביום ראשון, 15 במארס, בפריים טיים שודרו רק 24 דקות פרסום בקשת 12 וברשת 13 יחד (כולל חסויות). לכל אחד מהערוצים מותר לשדר 40 דקות בפריים טיים. המשמעות היא שהביקוש לדקות פרסום היה כרבע בלבד מהמלאי. זו תקופה שבה בדרך כלל יש ביקוש גבוה בגלל חג הפסח הקרב.

אלא שבימים האחרונים חלה עלייה משמעותית. בחברות רבות הבינו כי גם בתקופת משבר עליהן לתקשר עם הלקוחות ולעלות בקמפיינים מותאמים. מיום שני, 16 במארס, החלה מגמת שיפור ואתמול (רביעי) בפריים טיים כבר שודרו בפריים טיים 47 דקות בקשת וברשת יחד. כלומר, זינוק של כ-50%.

עם זאת, הביקושים עדיין נמוכים מאוד יחסית למלאי וגם יחסית לביקושים בתקופה המקבילה בשנה שעברה. לא רק זאת, אלא שמפרסמים רבים עלו לאוויר לאחר שקשת ורשת הודיעו על הורדת מחירים של כ-15% לעומת המחיר הרגיל. חלק מהמפרסמים ציפו לירידת מחירים חדה יותר ולכן לא עלו בינתיים לאוויר.

בין המפרסמים שעלו בקמפיינים מותאמים אפשר למנות את תנובה, אלקטרה, פז, א.ל.מ, מחסני חשמל, סודה סטרים ואחרים. בסך הכל בעוד ב-15 במארס היו באוויר 33 מפרסמים משלמים מספרם זינק ל-44 מפרסמים משלמים אתמול בפריים טיים.

ההערכות הן שככל שהמשבר יתמשך, יותר ויותר חברות יחליטו לעלות בקמפיינים מותאמים ודווקא ינצלו את הרייטינג הגבוה ואת השקט היחסי כדי להעביר מסרים ללקוחות. בחלק ממשרדי הפרסום, שכבר הוציאו עובדים לחל"ת, נערכים לעלייה לאוויר בקמפיינים מותאמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker