מנהל בערוץ הכנסת איים על העובדים: "אל תתבלבלו, לא נהסס לפעול"

העובדים טענו כי החלוקה שלהם לשתי קבוצות כדי למנוע הדבקה אינה שוויונית ■ אבי גוהר, סמנכ"ל כוח האדם בערוץ: "כולנו צריכים להיות אסירי תודה שאנו יכולים להתפרנס ולא לצאת למעגל האבטלה" ■ הערוץ: "מידע חלקתי ומגמתי שאינו משקף את העשייה"

נתי טוקר
חדר בקרה ערוץ הכנסת
חדר בקרה ערוץ הכנסתצילום: Atbannett

מאות אלפי עובדים במשק חרדים לגורלם בימים אלה ונאלצים להתמודד עם קשיים רבים, עקב ההנחיות למניעת התפשטות נגיף הקורונה. העובדים, חלקם בחל"ת וחלקם עובדים מהבית, מצפים מהמעסיקים לגלות הבנה, אולם דווקא במקום עבודה ציבורי - ערוץ הכנסת, שמופעל על ידי כנסת ישראל - סובלים העובדים מיחס קשה, לא שיוויוני ואף מאיים. "דיווחים על חוסר שביעות רצון מכעיסים ומקוממים אותי", הבהיר אבי גוהר, סמנכ"ל כוח האדם בערוץ. ערוץ הכנסת ממומן מכספי הכנסת ב-25 מיליון שקל בשנה, ואינו תלוי בהכנסות מפרסום. 

כמו בשאר ערוצי הטלוויזיה, גם בערוץ הכנסת, שבו 70 עובדים קבועים, בוצעה חלוקה של כל העובדים לשתי קבוצות - משמרת כחולה ומשמרת אדומה. כל משמרת אחראית לימי עבודה מלאים שונים, וזאת כדי לא ליצור ערבוב בין העובדים ולמנוע ככל האפשר הדבקה שעלולה לגרום להשבתת המערכת. 

בערוץ הכנסת חולקו העובדים לשתי קבוצות באופן לא שיוויוני, על אף שכרם הדומה. האחת, אמורה לתפעל את הערוץ בימים ראשון, שלישי וחמישי, והאחרת בימים שני ורביעי. מי שבישר לעובדים על החלוקה הוא גוהר, שמנהל בפועל את הערוץ תחת העורך הראשי והמנכ"ל ערן טיפנברון. גוהר שימש בעבר בתפקיד בכיר בערוץ הילדים השייך לקבוצת RGE - שמפעילה כיום את ערוץ הכנסת.

החלוקה הבלתי שיוויונית בין העובדים גרמה למירמור אצל חלקם. מספר עובדים הפנו לגוהר שאלה אם יש אפשרות לשנות את ימי החלוקה כך שהקבוצה שעבדה במשך שלושה ימי עבודה תעבור לעבוד בשבוע לאחר מכן יומיים, והקבוצה האחרת שלושה ימים. אלא שאז גוהר שיגר לעובדים שורת הודעות קשות.

"אנו כולנו צריכים להיות אסירי תודה שעבודתנו שמורה ושאנו יכולים להתפרנס ולא לצאת למעגל האבטלה", הבהיר גוהר לעובדים. "לכן, כאשר מגיעים אלי דיווחים על חוסר שביעות רצון בנוגע לחלוקת העבודה, הדבר מכעיס ומקומם אותי". 

גוהר בישר לעובדים כי "החלוקה לא תשתנה עד להודעה חדשה. זה לא לדיון. חסכו את עמדתכם בנושא. מציע לכולם לנשום עמוק ולא להתבלבל, אנו מצפים מכולם להתאים את עצמם לצורכי הערוץ ולא להיפך. במידה ונראה איזשהו אי שיתוף פעולה - לא נהסס לפעול בהתאם".

מערוץ הכנסת נמסר בתגובה: "ערוץ הכנסת עושה מאמצים גדולים על מנת להמשיך ולעמוד בלוח המשדרים שלו כפי שהתחייב גם בעת הנוכחית, ולשם כך אירגן את משמרות העבודה כדי לדאוג לשלומם ולבריאותם של העובדים, שעושים עבודה מדהימה וחשובה בימים לא פשוטים. נמשיך לעשות הכל כדי לשמור על בריאותם ושלומם. לגבי הדברים שהועלו, מדובר במידע חלקי ומגמתי שאינו משקף את רוח העשייה וההתגייסות בימים אלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker