ועד עיתונאי ידיעות אחרונות: "ההנהלה מוציאה לחל"ת ללא הסכמת העובדים"

באחרונה החל "ידיעות אחרונות" לקצץ את עמודי העיתון ולאחד את כל המוספים תחת גיליון החדשות ■ "אף שלא התקיים מולנו שום דיון, נודע לנו שעובדים רבים קיבלו הודעות בדבר הוצאה לחל"ת, קיצור שבוע העבודה או צעדים אחרים"

נתי טוקר
בניין ידיעות אחרונות ראשל"צ
בניין ידיעות אחרונות בראשון לציוןצילום: מוטי מילרוד

עובדי קבוצת ידיעות אחרונות, כולל אתר ynet ורשת המקומונים של הקבוצה, מתנגדים למהלכים שנוקטת הנהלת העיתון בעקבות מגפת הקורונה. העובדים טוענים שההנהלה החלה להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) או לקצר את שבוע העבודה, וזאת ללא כל הידברות עמם.

באחרונה החל ידיעות אחרונות לקצץ את עמודי העיתון ולאחד את כל המוספים תחת גליון החדשות. במקביל, יצא לאור מוסף חדש להורים וילדים, השוהים בביתם בעקבות המגפה.

"אף שלא קיבלנו נתונים ולא התקיים מולנו שום דיון, נודע לנו שעובדים רבים קיבלו הודעות בדבר הוצאה לחל"ת, קיצור שבוע העבודה או צעדים אחרים", כתב ועד העובדים בהודעה ששיגר לעובדי הקבוצה. בהודעה נכתב כי הוועד פנה להנהלה ודרש מידע בנוגע למהלכים המתוכננים, וזאת "במטרה לקבל עידכון ולנהל משא ומתן בנוגע לצעדים שבכוונתה לנקוט, שאמורים להשפיע באופן מהותי על תנאי העבודה והביטחון התעסוקתי של רבים מהעובדים".

ועד העובדים, המאוגד בארגון העיתונאים, מסר כי יש הבנה לצורך בנקיטת צעדים דחופים בגופים כאלה, אולם חברי הוועד עומדים על כך שהשינויים ייעשו בהידברות ובהסכמה, תוך כדי צמצום הפגיעה בעובדים.

סכסוך עבודה הוכרז גם ברשת 13, שם החליטה ההנהלה על קיצוץ של 10% בשכר והפחתה של 30% בשכר של עובדים שיעברו לעבוד מהבית.

מידיעות אחרונות לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker