המשבר מגיע למדיה: רשת 13 תקצץ בשכרם של העובדים מהבית

ועד עובדי רשת הכריז על סכסוך עבודה בטענה כי ההנהלה ביצעה צעד חד צדדי בקיצוץ השכר ■ ב"ידיעות אחרונות" קיצצו את מספר עמודי העיתון ואיחדו מוספים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
התשדיר של רשת לקראת המעבר לאפיקים החדשים
רשת 13 (צילום מסך)צילום: רשת
נתי טוקר

ענף התקשורת מתחיל להיכנס למשבר כתוצאה ממגפת הקורונה: בחברת הוחלט לשלוח עובדים לחל"ת ולקצץ בשכר של עשרות עובדים אחרים, זאת לאור המשבר והירידה בהיקף הפרסום. עובדי רשת 13 הכריזו בעקבות כך על סכסוך עבודה.

ברשת 13 עובדים כיום כ-220 איש, לא כולל עובדי חברת חדשות 13 - עוד כ-350 עובדים. המהלכים הנוכחיים נוגעים לרשת בלבד, ומוביל אותם המנכ"ל הנכנס . מצבה של רשת 13 גם כך אינו שפיר בשל אי עמידה ביעדים העסקיים, וכעת בעקבות מגפת הקורונה והפגיעה בפרסום החברה מתכוונת לבצע צעדים דרסטיים.

מנכ"ל YNET, אבי בן-טל
אבי בן-טלצילום: ירון ברנר

אתמול שיגר בן טל מכתב לעובדים והודיע כי ייתכנו צעדים שונים. "לצערי, אנחנו כמו שאר אזרחי מדינת ישראל והעולם, נאלצים להתמודד בימים אלה עם נגיף הקורונה על כל המשתמע מכך", כתב. "הירידה בהכנסות החברה כתוצאה מהאטה בפרסום, לצד המחויבות והרצון להמשיך ולספק לצופי הטלוויזיה את החדשות, העדכונים והתוכן שלנו, אינה מותירה ברירה. ניאלץ לצמצם במצבת כוח האדם שמגיע בימים אלה לעבודה ברשת".

כעת התברר כי בכוונת רשת לבצע מהלכים דרסטיים. מנהלי מחלקות קיבלו הוראה להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום. בנוסף, עשרות עובדים יעברו לעבוד מהבית. בכוונת רשת לקצץ 10% משכרם של כל עובדי החברה, כולל ההנהלה. במקביל, בכוונת ההנהלה לשלוח עשרות עובדים לעבוד מביתם. העובדים מהבית יעברו ל-70% משרה, ובהתאם שכרם יקוצץ ל-70% בלבד. 

בעקבות מהלך זה הכריז באופן מיידי ועד רשת על סכסוך עבודה. הוועד הודיע לעובדים כי "הנהלת רשת 13 עשתה מעשה שלא ייעשה.  כל החלטות ההנהלה נעשו באופן חד צדדי וללא הסכמת הוועד. אכן, מצב החירום דורש לקבל החלטות קשות אך לא בהתעלמות ובוודאי שלא על חשבון העובדים".

העובדים הודיעו כי "לא נסכים להפחתות שכר בצורה כזו, יש לנו משפחות לפרנס. זה ניצול ציני של המצב, ציפינו מהנהלת הערוץ לקצת יותר סולידריות. לא נותרה לנו ברירה ועל כן הכרזנו על סכסוך עבודה בערוץ. אנו מבטיחים להמשיך ולעדכן".

מרשת נמסר בתגובה: "הנהלת החברה מעדכנת את ועד העובדים מדי שבוע בכל תרחיש וסיטואציה ומתחשבת בבקשות הוועד. ברשת 13 מתבצע מהלך רוחבי שיחול על כל עובדי החברה. להכריז על סכסוך עבודה בשעה כה קשה של המשק בכלל ושל רשת בפרט, זהו הניצול הציני. צר לנו שכך". 

גם בקבוצת "ידיעות אחרונות" נעשו שינויים. הקבוצה הפסיקה להדפיס קונטרסים נפרדים למוסף היומי "24" ולמוסף הספורט (מה גם שבין כה לא מתקיימים אירועי ספורט), ואיחדה גם את מוסף "ממון" בתוך קונטרס החדשות. במקביל יצא לאור היום מוסף חדש להורים ולילדים. ההערכות הן שגם ב"ידיעות" צפויים להוציא עובדים לחל"ת. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker