מכה לקניונים: ויזל מבטל את הוראות הקבע ומקפיא את תשלומי השכירות

בעל השליטה בקבוצת פוקס שלח מכתב לבעלי הקניונים ומרכזי הקניות ובו ציין כי התשלומים לקניוני ולמרכזי המסחר יוקפאו החל ב-1 באפריל, בעקבות "תהליכי ייעול וחיסכון חוצי חברה - שמטרתם צמצום והקטנת הנזק הכלכלי שנגרם בתקופה מאתגרת זו"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הראל ויזל, מנכ"ל פוקס
הראל ויזל, מנכ"ל פוקסצילום: שוקה כהן

מכה קשה לקניונים: הראל ויזל, בעל השליטה בקבוצת פוקס, שלח מכתב לבעלי הקניונים והמרכזים המסחריים ברחבי הארץ ובו הודיע להם כי הקבוצת תפסיק לשלם את דמי השכירות והניהול לקניונים.

במכתב, שהגיע לידי TheMarker כותב ויזל: "כידוע לכם, המשק בכלל וענף הקמעונאות בפרט מתמודד בימים אלו עם מצב מורכב שבו לא נתקל הענף מעולם, שמשפיע על כל אחד ואחד מאתנו... לאור אי-הוודאות הנ"ל והירידה המשמעותית והדרמטית במכירות כתוצאה מהתפשטות וירוס הקורונה, לרבות הנחיות משרד הבריאות האוסרות על התקהלות של יותר מ-100 איש, שמשפיעים על התנועה בקניונים ובמרכזי המסחר, קבוצת פוקס החלה בתהליכי ייעול וחיסכון חוצי חברה שמטרתם צמצום והקטנת הנזק הכלכלי שנגרם בתקופה מאתגרת זו".

לכן, כותב ויזל, "הוחלט שהחל ב-1 באפריל ועד להתייצבות המצב, יבוטלו הוראות הקבע ויוקפאו תשלומי דמי השכירות ודמי הניהול בכל חנויות הקבוצה בישראל".

חנות של פוקסצילום: ללא קרדיט

קבוצת פוקס היא הקבוצה האופנה הגדולה ביותר בענף הקמעונות, שמכירותיה ב-2019 הסתכמו ב-2.76 מיליארד שקל. הקבוצה כוללת רשתות רבות, ובהן פוקס הום, ללין, דה צ'ילדרנס פלייס, בילבונג, מנגו, אורבן אאוטפיטרס, פוט לוקר, נייקי, אמריקן איגל ועוד, ולפי הערכות מהווה לפחות 10% משטחי המסחר בקניונים. הצפי הוא שהודעתו של ויזל, שידוע כקמעונאי הדומיננטי המוביל את הענף, תשפיע גם על בעלי רשתות נוספות שיילכו בעקבותיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker