כשלים בניהול תאגיד השידור "כאן": דו"חות הביקורת נחשפים

תקצירי הדו"חות נמסרו לתנועת הצלחה, שהגישה עתירה בעניין לאחר שהתאגיד סירב להעביר אותם ■ כאן: "פתוחים לביקורת, לומדים מטעויות ומשתפרים כל הזמן"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאגיד השידור כאן
תאגיד השידור כאןצילום: מוטי מילרוד

דו"חות ביקורת הפנים בתאגיד "כאן" מגלים כמה כשלים בניהול התאגיד. תקצירי הדו"חות - שאותם סירבו בתחילה בתאגיד להעביר - כוללים ליקויים שנמצאו בהליכי מכרזים או בפטורים ממכרזים בתאגיד וכשלים שונים הנוגעים ליחסי עבודה ורכש.

תקצירי הדו"חות נמסרו לתנועת הצלחה, שהגישה עתירה בעניין באמצעות עו"ד אלעד מן, לאחר שהתאגיד סירב להעביר את הדו"חות. לאחר דיון בעניין, הצדדים הגיעו להסכמה על העברה של תקצירי הדו"חות עד 2020 ולאחר מכן הדו"חות המלאים.

מהדיווח עולה כי בביקורת הפנים חובר דו"ח בנושא חלוקת תווי שי לראש השנה. טווח מחירי תווי הקנייה שניתנו במתנה נע בין 250 ל-400 שקל, או אריזות שי קטנות בסך 50 שקל. ואולם נמצא שאין מסמך שמרכז באופן כולל את כל הקריטריונים וההנחיות לגבי זכאות תווי השי אינן ברורות דיין. בנוסף, נמצא הליך לא סדיר של חתימת העובדים על המתנות שהתקבלו.

ביקורת הפנים של התאגיד ביצעה בדיקה גם לגבי תשלומי שכר ושעות נוספות, ושם התגלו פערים בסוגי ההסכמים ביחס לתפקידים זהים. נמצא גם שאין נהלים ברורים לעניין הטיפול בשכר העובדים, לרבות חלוקת אחריות בין משאבי אנוש למחלקת שכר.

הסוגיות המשמעויות יותר נוגעות להסכמי הרכש של התאגיד - שהטיפול בו מבוזר ומנוהל במספר רב של מוקדים. נמצא ריבוי פטורים ממכרזים מסיבות שונות. אין תיעוד להחלטות לרכש בפחות מ-50 אלף שקל וחוסרים בתיעוד חשבוניות התשלום. כמו כן, נמצא ליקוי בהליכי רכש והתקשרויות בתאגיד בכל הקשור לניהול ומעקב הזמנות, מכרזים בפטור וניהול הסכמים, ערבויות וביטוחים. עוד נכתב בביקורת הפנים כי יש לבחון לעומק את תיעוד ההתקשרויות. בעקבות הביקורת, הוקמה יחידת רכש מקצועית לטיפול גם בליקויים.

לצד זאת, בביקורת הפנים שיבחו תהליכים שביצעו בתאגיד לתיקון ליקויים. כך למשל, לגבי סוגיית השעות הנוספות נכתב כי התחיל תהליך מרום שרשרת הניהול, שיושם בצורה טובה בכל רובדי הביצוע.

מתאגיד כאן נמסר: "כל ההמלצות מדו"חות הביקורת יושמו ותוקנו. התאגיד הוא גוף צעיר, שהוקם נגד כל הסיכויים ובתקופה קצרה. 'כאן' פתוחים לביקורת, לומדים מטעויות ומשתפרים כל הזמן".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker