אחרי המאבקים: ראיונות לחברי מועצת תאגיד השידור הציבורי

ועדת האיתור תתחיל השבוע בראיונות עם חברי המועצה כדי לקבוע אם להעניק להם כהונה נוספת או למנות חברי מועצה חדשים ■ הערב תשודר בראשונה מהדורת החדשות מהאולפנים החדשים בירושלים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תאגיד חדש
האולפן החדש של חדשות כאן בירושליםצילום: מיכה לובטון

חברי מועצת תאגיד השידור הציבורי כאן יתייצבו השבוע לראיונות בפני ועדת האיתור, שתכריע אם להעניק להם כהונה נוספת. באפריל תסתיים הכהונה של רוב חברי המועצה הנוכחית, שבראשה עומד גיל עומר, לאחר ארבע שנים. בראשות ועדת האיתור עומד כיום השופט בדימוס אילן שיף, ולצדו פרופסור עקיבא כהן ואורית יעקובסון. זהות חברי המועצה עשויה להשפיע משמעותית על אופי השידורים בתאגיד.

מועצת תאגיד השידור אמורה לכלול 12 נציגים מתחומים שונים, והם אלה שקובעים את מדיניות השידורים של התאגיד. בשונה מרשות השידור, שבה המליאה מונתה על ידי הממשלה, מועצת תאגיד השידור הציבורי נבחרת באמצעות ועדת איתור בראשות שופט בדימוס.

ההחלטה אם להעניק לחברי המועצה קדנציה נוספת מגיעה לאחר תקופה ארוכה שבה נרשמו מחלוקות קשות בין חברי המועצה, בעיקר עם היו"ר עומר. המאבק הוא בין השאר על סמכויות המועצה והניסיונות שהגיעו בעיקר מצד חבר המועצה שלומי שטיין להביא לסיום כהונתו של מנהל חטיבת החדשות, ברוך שי.

בעוד כחודשיים אמור להתפרסם דו"ח מבקר המדינה בנוגע לתאגיד השידור. במשרד המבקר בדקו סוגיות שונות הנוגעות גם לחברי המועצה, בעיקר מי ידע בנוגע ל"רשימות השחורות" שגיבשו בתאגיד על עובדי רשות השידור.

מערכת תאגיד השידור הציבוריצילום: יוסי אלוני

במועצה מכהנים כיום תשעה חברים בלבד, לאחר פרישה של שלושה חברי מועצה. ועדת האיתור בחרה בחברת מועצה נוספת, מיכל רפאלי כדורי, שכיהנה בתפקיד סמנכ"ל הרגולציה של yes, אך מינויה ומינוי של חברי מועצה נוספים טרם אושר בשל תקופת הבחירות.

השקעה של 20 מיליון שקל באולפנים החדשים

במקביל, כמעט שלוש שנים לאחר הקמתו, תאגיד השידור הציבורי כאן יעביר את אולפניו לבניין הקבע שלו בירושלים. הערב תשודר בראשונה מהדורת החדשות בהגשת דוריה למפל מהאולפנים החדשים. המעבר לירושלים נעשה לאחר עיכוב משמעותי. לפי דו"ח ביקורת פנימי בתאגיד שפורסם ב-TheMarker, נרשמו מחדלים שונים על ידי ההנהלה והמועצה בפרויקט ההקמה של האולפנים.

עלות ההקמה של בית הקבע של התאגיד בירושלים הסתכמה ב-370 מיליון שקל, לאחר הערכת חסר של 20 מיליון שקל מהתקציב המקורי - 350 מיליון שקל. 20 מיליון שקל מסך התקציב הושקעו בבינוי האולפנים ובטכנולוגיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker