ב"מעריב" נערכים להקמת שבועון כלכלי - אלי ציפורי מועמד מוביל לערוך אותו

ב"מעריב" מתכוונים להשיק שבועון כלכלי חדש שיופץ מדי שבוע, אך יהיה נפרד ממערכת העיתון היומי ■ ציפורי, שהיה עורך בכיר ב"גלובס" ופוטר ממנו, הביע בשנה האחרונה תמיכה פומבית בראש הממשלה בנימין נתניהו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"מעריב". בבעלות "גרוזלם פוסט" מאז 2014צילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר

"מעריב" פועל להקמת שבועון כלכלי חדש. מי שמועמד לערוך את העיתון החדש הוא אלי ציפורי, שפוטר באחרונה מ"גלובס" ותקף בחריפות לא אחת את מערכת אכיפת החוק. ב"מעריב" מסרבים להגיב.

"מעריב" מקבוצת ג'רוזלם פוסט נמצא בבעלות איש העסקים אלי עזור מ-2014. העיתון מפרסם מדור כלכלי ומוסף כלכלי נפרד המופץ מדי שבוע. בעבר היה עזור שותף בזיכיון להפצת מגזין "פורבס" בישראל, אך יצא מפעילות זו.

כעת מנסים ב"מעריב" להיכנס חזרה לתחום הכלכלי, בעיקר לשוק ההון. בעיתון מתכוונים להשיק שבועון כלכלי חדש שיופץ מדי שבוע עם העיתון היומי, אך יהיה נפרד ממערכת העיתון.

ציפורי כיהן בתפקידים בכירים ב"גלובס" בעת שהעיתון היה בשליטת איש העסקים אליעזר פישמן, ולא פעם נטען נגדו כי הביע עמדות שהתאימו לצרכיו העסקיים של פישמן. ציפורי פוטר מ"גלובס" בספטמבר 2019. מו"לית "גלובס", אלונה בר־און, הבהירה בחשבון הטוויטר שלה כי פיטוריו של ציפורי נעשו על רקע התנהלותו האישית.

אלי ציפורי, המועמד לעריכת השבועון הכלכלי של "מעריב", בהפגנת תמיכה בנתניהוצילום: מוטי מילרוד

ציפורי החל בשנה האחרונה להביע תמיכה מופגנת בראש הממשלה, בנימין נתניהו, סביב פרשות השחיתות וכתבי האישום נגדו, וכיום הוא נחשב מקורב לאישים במעגלים הקרובים לראש הממשלה. בין היתר, הוא הופיע בהפגנות של תומכי נתניהו ותקף בחריפות עיתונאים ובכירים במערכת אכיפת החוק.

שמו של עזור הוזכר כמה פעמים בשבועות האחרונים על רקע פרסום עדויות בתיקי נתניהו על ידי העיתונאי רביב דרוקר. כך, על פי עדותו של השר גלעד ארדן, שהיה שר התקשורת, עזור פנה אליו כדי לסייע לבעלי בזק שאול אלוביץ' במניעת יישומה של רפורמה בתחום, שעלולה היתה לפגוע בבזק.

דרוקר פירסם גם את עדותו של עזור עצמו בתיק 2000. במענה לשאלה אם הוא מתערב בעבודה העיתונאית, אמר עזור: "אני מתערב, אבל זה נדיר. אין לי שיחות עם העיתונאים, עם העורכים". עזור הוסיף וטען כי ב"מעריב" אין קו מערכתי אחיד: "יש בעד ביבי ונגד ביבי".

עורך "מעריב" דורון כהן וציפורי עצמו סירבו להגיב.

גילוי נאות: "ג'רוזלם פוסט" מנהלת תביעה נגד TheMarker בנוגע לידיעה שעסקה בקיצוצים בעיתון "מעריב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker