מפלגות "גנבו" קטעי וידיאו לתעמולת הבחירות - ועלולות להיתבע

ימינה השתמשה בקטעים מהסרט "תפילת הנערות" של רינו צרור וכחול לבן העלתה קטע וידיאו מכינוס הבית היהודי שצילם אתר "סרוגים" ■ היוצרים דורשים את הסרת הסרטונים ופיצוי כספי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שתי מפלגות, ימינה וכחול לבן, השתמשו בקטעי וידיאו לצורכי תעמולת הבחירות ללא אישור- כך טוענים בעלי זכויות היוצרים של קטעי הווידיאו, העיתונאי רינו צרור ואתר סרוגים. בעלי הזכויות דורשים להסיר באופן מיידי את הקטעים המפרים ולפצות אותם.

הקטע הראשון שבו עשתה שימוש מפלגת ימינה היה בקטעים מתוך הסרט "תפילת הנערות" של צרור. במכתב שהפנתה אתמול עו"ד ליאת דר לימינה נכתב כי הסרט, שנערך ב-2010 על רקע ימי ההתנתקות, שודר בקשת, וכל זכויות היוצרים הן של צרור עצמו. "לא ביקשתם מעולם וממילא לא קיבלתם אישור כלשהו ממרשי, במפורש או במשתמע, לעשות שימוש בקטעים מתוך הסרט, קל וחומר שימוש לצורכי תעמולה פוליטית", נכתב בפנייה.

עוד נטען כי השימוש בסרטון בתעמולת ימינה נעשה בזדון ותוך הוצאה מההקשר המקורי. צרור דרש פיצוי של 150 אלף שקל על השימוש שלא כדין בפרסום.

גם כחול לבן עלולה לספוג תביעה על הפרת זכויות יוצרים. אתר סרוגים פנה למפלגה בטענה להפרת זכות יוצרים של סרוגים, בגין קטע וידיאו שעלה באתר, הפונה לקהל הדתי, שהיה בו תיעוד של אלימות בכינוס מרכז הבית היהודי.

לטענת סרוגים, באמצעות עו"ד נסים בן חיים, ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) השתמש בסרטון הזה בעמודי הפייסבוק והטוויטר שלו ללא אישור. הנדל העלה את הסרטון וכתב לצדו "לדתיים יש בית". לפי סרוגים, גם דוברו של הנדל הפיץ את הסרטון עם מסר דומה בקבוצות וואטסאפ.

מימינה נמסר: "הקטע המדובר מתוך סרטון המראה את נזקי ההתנתקות, מה קרה כשהציונות הדתית היתה חלשה ומה עשוי להתרחש באם ימינה לא תהיה חזקה בממשלה הבאה - אינו מופיע בפלטפורמות של ימינה. נשיב לפונה באופן ישיר ולא דרך התקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker