אחרי שנה וחצי של שקט: עובדי חדשות 13 הכריזו על סכסוך עבודה

העובדים מאיימים לפתוח בעיצומים עוד כשבוע, בעקבות מחלוקת בנוגע למעבר של חברת החדשות לנווה אילן ■ חדשות 13: "דנים עם העובדים במטרה להגיע להסכמות משותפות"

נתי טוקר
תמר איש שלום
תמר איש שלום, מגישת מהדורת חדשות 13צילום: ענבל מרמרי

עובדי חדשות 13 הכריזו השבוע על סכסוך עבודה ומאיימים לפתוח בעיצומים עוד כשבוע. הסיבה לכך הוא מחלוקת עם ההנהלה סביב דרישות שונות שהעלו העובדים לקראת המעבר של חברת החדשות לנווה אילן.

אחרי שנים שבהן היו עובדי ערוץ 10 וחדשות 10 בסכסוכי עבודה מתמשכים על רקע המשברים והקיצוצים בערוץ, מאז המיזוג בין ערוץ 10 לרשת היתה רגיעה. אלא שכעת, עובדי חדשות 13 יוצאים שוב למאבק בהנהלה. לטענת העובדים, ההנהלה לא נעתרת לדרישותיהם.

הרקע לסכסוך העבודה הוא המעבר הצפוי של חדשות 13 לאולפן חדש בנווה אילן הסמוך לירושלים, שם שוכנים כיום גם אולפני חדשות 12. עד היום שכן דסק החדשות בבית הוורד בגבעתיים, לצד אולפן חדשות ודסק מצומצם בירושלים.

בשבועות הקרובים צפויה כל המערכת של חדשות 13 לעבור לנווה אילן. בשלב זה המעבר מתעכב מסיבות שונות, אך העובדים כבר החלו להיערך לקראת המעבר והציבו להנהלה דרישות שונות. כך למשל, עובדים רבים מאזור המרכז לא יוכלו לעמוד בנסיעות הארוכות לנווה אילן, ולכן ביקש הוועד לאפשר לעובדים לפרוש עקב הרעת תנאים ולקבל פיצויי פרישה. עוד דרשו העובדים כי ישולם להם השכר עבור זמן הנסיעה הארוך.

בהנהלת הערוץ סירבו לדרישות העובדים וטענו בפניהם כי בשלב זה אין לערוץ את היכולות הכלכליות לעמוד בהוצאות הנוספות. ועד העובדים של חדשות 13 ביצע הכרזת סכסוך שקטה ואפילו לא עידכן את העובדים. הוועד מתכוון לנהל את המאבק באופן סולידי יחסית. עם זאת, בוועד שוקלים אם לבצע צעדים שונים במקרה שבו ההנהלה תמשיך בסירובה להיעתר לדרישותיהם.

מחדשות 13 נמסר: "לקראת המעבר לנווה אילן, והשקת האולפנים החדשים, מתנהל משא ומתן עם העובדים, שבו אנו דנים יחדיו בכל הבקשות והעדכונים במטרה להגיע להסכמות משותפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker