אפקט הקורונה: קסטרו-הודיס חוששת מהשפעות שליליות בטווח הארוך

"ככל שהפסקת פעילות הייצור בסין תתארך, החברה צופה כי השפעתה השלילית על תוצאותיה תגדל", כך טוענים בקבוצת האופנה ■ החברה פועלת להסטת הייצור למקומות אחרים

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
סניף של קסטרו
סניף של קסטרוצילום: איימי נקדאי

קבוצת האופנה קסטרו-הודיס מדווחת כי אפקט הקורונה "עלול להשפיע על פעילות החברה בטווח הבינוני והארוך". לדברי הקבוצה, שחלק גדול ממוצריה מיוצרים בסין, אף שחופשת החגים המקומית בסין אמורה היתה להסתיים ב-9 בפברואר (לאחר שהוארכה בשבוע על ידי הממשל המקומי), כמה ספקים סיניים, המייצרים חלק ממוצרי הקבוצה, מסרו כי הם לא חוזרים לפעילות סדירה, בשל אי הבהירות הקיימת בסין בדבר התפשטות נגיף הקורונה והאמצעים שיש לנקוט כדי לצמצם את החשיפה אליו.

אף שהחברה אינה צופה בעת הנוכחית פגיעה בפעילותה בטווח המיידי, המשך השבתת מפעלי הייצור בסין או אי חזרתם לעבודה סדירה בתפוקה מלאה עלולות להשפיע על פעילות החברה בטווח הבינוני והארוך.

עוד נמסר כי "מאחר שעדיין אין צפי בנוגע למועד שבו תחזור פעילות הייצור בסין לסדרה, החברה אינה יכולה להעריך בעת הנוכחית את ההשפעה של המשך שיבוש או הפסקת פעילות הייצור בסין על תוצאותיה, אם כי ככל שהשיבושים האמורים יתארכו, צופה החברה כי השפעתם השלילית על תוצאותיה תגדל".

קסטרו-הודיס פועלת מול ספקיה בטריטוריות אחרות כדי לנסות ולהסיט את פעילות הייצור, ככל הניתן, לטריטוריות אלה.

גם עדיקה ודלתא דיווחו לפני ימים אחדים על השפעות שליליות עתידיות אפשריות בשל הנגיף שמשבית את עבודת המפעלים בסין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker