ההסכם של גבאי: 450 עובדים יפרשו מסלקום בעלות של 55 מיליון שקל

דירקטוריון סלקום צפוי לאשר את ההסכם בין ההנהלה לנציגות ועד העובדים ■ לפי ההסכמות, יוצעו פיצויים מוגדלים של עד כ-20 משכורות לעובדים שיבחרו לפרוש מרצון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי גבאי ויו"ר ועד העובדים בסלקום, מיה יניב
אבי גבאי ויו"ר ועד העובדים בסלקום, מיה יניב

אבי גבאי מסמן וי ראשון: הנהלת סלקום ונציגות ועד העובדים הגיעו להסכמות שלפיהן 450 עובדים יפרשו מרצון בחברה בתנאים משופרים. דירקטוריון החברה אישר היום את ההסכם שעלותו תגיע ל-55 מיליון שקל. נוסף על כך, העובדים יקבלו אופציות בשווי 42 מיליון שקל.

סלקום, תחת ניהולו הטרי של גבאי, חייבת לבצע תוכנית התייעלות כדי להתמודד עם הירידה בהכנסות ומצבת החובות הגבוהה. על פי החלטת הדירקטוריון, סלקום אמורה להפחית 150 מיליון שקל מההוצאות השוטפות, בעיקר באמצעות צמצום כוח האדם.

בתחילה דובר על פיטורים של כ-1,000 עובדים מתוך כ-3,100 עובדי סלקום. ואולם ועד העובדים הביע התנגדות נחרצת למהלך. בשבועות האחרונים התקיים משא ומתן מוצלח בין גבאי ליו"ר ועד העובדים, מיה יניב, והצדדים הגיעו להסכמות על מתווה לצמצום כוח האדם.

מניית סלקום

לפי ההסכמות יוצעו פיצויים מוגדלים של עד כ-200% לעובדים שיבחרו לפרוש מרצון. כמו כן, העובדים יקבלו אופציות בשווי 42 מיליון שקל. המשמעות היא קיצוץ חד בכוח האדם של החברה, אך לא בהיקף שציפו לו.

עלויות ההפרשה של העובדים יושתו על דו"חות 2019, לפני כניסתו של גבאי לתפקיד. בהתאם להסכמות, העובדים גם יקבלו באופן תקדימי נציג בדירקטוריון החברה. צמצום ההוצאות של סלקום עשוי לסייע להתמודד עם מגמת הירידה בהכנסות והחרפת התחרות בשוק.  

שוק התקשורת עדיין נמצא בהמתנה לקראת מהלך משמעותי יותר. HOT הציעה באחרונה לרכוש את פרטנר תמורת 3.5 מיליארד שקל, ומנגד דירקטוריון פרטנר הבהיר אתמול כי הוא בוחן אפשרויות אחרות. ההערכות הן כי גם סלקום בוחנת אפשרויות למיזוג, בעיקר עם גולן טלקום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker