"גלובס" מעלה את חומת התשלום: יגבה 49 שקל בחודש

העיתון מצטרף למגמה בשוק התקשורת ■ המהלך יהיה הדרגתי ובשלב הראשון יתאפשר לקוראים שיירשמו לאתר להיחשף למספר מוגבל של כתבות

נתי טוקר
בניין גלובס
בניין גלובסצילום: מוטי מילרוד

עיתון "גלובס" נהפך לכלי התקשורת הרביעי בישראל שמפעיל חומת תשלום באתר האינטרנט. ב"גלובס" יתחילו לדרוש תשלום עבור התכנים, בהתאם למגמה העולמית בתחום העיתונות, כאשר עלותו של מנוי חודשי תסתכם ב-49 שקל.

אתר "הארץ" עבר למודל תשלום תמורת מנוי כבר ב-2013. ב-2018 גם אתר TheMarker סגר את תכניו למנויים. באותה שנה אתר ynet החל להפעיל מדור בשם ynet+ שנסגר מאחורי חומת תשלום.

כעת מצטרף "גלובס" למגמה ומודיע כי הוא יינעל ויהיה זמין רק למנויים. לפי העיתון, המהלך יהיה הדרגתי ובשלב הראשון יתאפשר לקוראים שיירשמו לאתר להיחשף למספר מוגבל של כתבות. חומת התשלום תעלה באופן סופי לאחר כמה שבועות.

אלונה בר און
אלונה בר און

העלאת חומת התשלום מצטרפת לשורת שינויים שנערכו בעיתון בשנים האחרונות. השינוי המרכזי היה במבנה הבעלות. אחרי קריסתו של אליעזר פישמן, החברה המחזיקה בעיתון נמכרה בהליך של כינוס נכסים לידי אלונה בר-און, בתו של אחד מבעלי העיתון לשעבר, חיים בר-און, ואשת העסקים ענת אגמון, רעייתו לשעבר של איש העסקים מריוס נכט.

בשנים האחרונות בוצעו שינויים משמעותיים בעיתון, כולל פרישה של בכירים ומינוי שדרת עורכים חדשה. לצד זאת, בשבועות האחרונים נערך סבב שינויים בעיתון שכלל פיטורים של כחמישה עובדים וניוד עובדים נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker