עוד "חמאה" על הראש: דיפלומט תפיץ את מזולה ובלו בנד

דיפלומט היא היבואנית הגדולה ביותר בישראל, כשעיקר כוחה נובע מהיותה היבואנית הבלעדית של פרוקטר אנד גמבל ■ באחרונה דחתה הממונה על התחרות בקשות להכריז על החברה כמונופול או לאסור עליה הסדרי בלעדיות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מרגרינה בלו בנד
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

דיפלומט - היבואנית הבלעדית הגדולה בישראל - מתחזקת אף יותר: החברה קיבלה את פעילות המכירות, השיווק וההפצה של המותגים בלו בנד, מזולה ופלורה.

ביולי 2018 רכשה חברת אפפילד העולמית את חטיבת הממרחים הגלובלית מידי יוניליוור, המייצרת את המותגים המדוברים. בעקבות כך, הודיעה אפפילד השבוע כי תחל לפעול כחברה עצמאית בישראל, ודיפלומט תפיץ את מוצריה. 

דיפלומט היא היבואנית הגדולה בישראל בתחום הטואלטיקה. זו חברה פרטית הנמצאת בבעלות נועם וימן (40%), שגם מנהל אותה; וכן בבעלותה של משפחת מנדל האמריקאית (60%), שאינה מעורבת בניהול.

מריחת חמאה על בייגלצילום: מתן שופן

מרבית כוחה של דיפלומט נובע מהיותה היבואנית הבלעדית של מוצרי פרוקטר אנד גמבל. כמו כן, היא מייבאת ומשווקת מותגים של חברות אחרות, ובהם לוטוס, פרינגלס, קיקומן והמותג הישראלי בונזו. לפני כשנה השלימה דיפלומט את רכישת המותג סטארקיסט תמורת 60 מיליון שקל, והיא גם המפיצה הבלעדית של המותג המצליח ביונד מיט, המשווקת תחליפי הבשר.

לפי הערכות, מחזור המכירות של דיפלומט, המשווקת ומפיצה את מותגי פרוקטר אנד גמבל גם במדינות נוספות, מסתכם ב-3.5 מיליארד שקל בשנה בכל העולם. הנתח של החברה בישראל אחראי למרבית המכירות. הרווח הנקי של החברה נשמר בסוד, אך בענף השיווק מעריכים כי הוא 7%-10% מהמחזור. דיפלומט סירבה בעבר להתייחס לנתון, אבל מקורות אחרים המכירים את פעילותה טוענים כי שיעור הרווח הנקי שלה נמוך בהרבה, ודומה לאלה של רשתות השיווק הגדולות - 2%-3%.

באחרונה סירבה הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, לבקשתם של דרור שטרום, מנהל המכון לתכנון כלכלי ולשעבר הממונה על התחרות, ולובי 99, להכריז על היבואנים הגדולים דיפלומט ושסטוביץ כמונופול ולאסור עליהם הסדרי בלעדיות. זאת, אף שהם מחזיקים בנתח שוק הגבוה מ-50% בתחומים מסוימים; ולמרות נתונים המעידים שמחירי המוצרים שהם משווקים בישראל גבוהים ממחירם במדינות אחרות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker