מנכ"ל רשת 13 יוסי ורשבסקי פורש מתפקידו; המחליף - אבי בן טל

ורשבסקי מנהל זה כשנה את הערוץ הממוזג רשת 13 ■ ההערכות הן כי הוחלט על פרישתו לאחר שברשת לא הצליחו לייצר תחרות משמעותית לקשת 12 ■ בן טל, לשעבר מנכ"ל ynet, עזב את תפקידו לאחר חילוקי דעות קשים עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יוסי ורשבסקי ואבי בן טלצילום: עידן ארבל, מוטי מילרוד
נתי טוקר

מנכ"ל רשת 13 יוסי ורשבסקי יפרוש מתפקידו בזמן הקרוב - ויחליף אותו אבי בן טל, לשעבר מנכ"ל ynet. ורשבסקי מנהל זה כשנה את הערוץ הממוזג רשת 13, ועוד לפני כן ניהל את ערוץ 10. 

ורשבסקי כיהן במשך כשנה כמנכ"ל הערוץ הממוזג תחת בעל השליטה החדש לן בלווטניק. האיש הדומיננטי כיום בערוץ הוא נדב טופולסקי, יו"ר הערוץ ונציגו של בלווטניק בישראל.

ההערכות הן כי הוחלט על פרישתו של ורשבסקי, בין השאר, עקב מצבה של רשת 13 וחוסר היכולת שלה להעמיד תחרות משמעותית לקשת 12. נתוני הרייטינג של רשת 13 ושל חדשות 13 בפרט לא עלו משמעותית מאז המיזוג.

הבוקר, לאחר הפרסום, שיגרו בעלי המניות של רשת 13 הודעה מטעם דירקטוריון החברה. בהודעה נכתב כי ורשבסקי ביקש לסיים את תפקידו כמנכ"ל רשת 13, וכי ההחלטה על סיום תפקידו התקבלה בהסכמה משותפת של ורשבסקי והדירקטוריון – וזאת על רקע חילוקי דעות מקצועיים בין הצדדים.

"לפני כשנה נבחר ורשבסקי על ידי בעלי רשת 13 לתפקיד מנכ"ל הערוץ הממוזג והתמודד עם אתגר מורכב – הובלת ערוץ חדש שמשלב בין שני גופי תקשורת דומיננטיים – ערוץ 10 ורשת", אמרו בדירקטוריון החברה. "במהלך שנה זו השלים ורשבסקי את התהליך לביסוס המיזוג, שנועד להפוך את רשת 13 לשחקן מרכזי בשוק התקשורת הישראלי ולהביא לידי ביטוי את הנכסים הגדולים שקיבל הערוץ הממוזג לידיו".

ורשבסקי שימש כמנכ"ל ערוץ 10 במשך שתי קדנציות. הוא כיהן בתפקיד בין 2008 ל-2013, ולאחר שנה שבה כיהן בתפקיד רפי גינת - חזר ורשבסקי לעמדת המנכ"ל כאשר היה הערוץ במצב משברי. "בקדנציה האחרונה של ורשבסקי הוא כיהן תחת מצוקה כלכלית קשה, אשר העמידה את הערוץ על סף סגירה", הזכירו בדירקטוריון החברה. "הוא הוביל מהלכים חשובים שהצליחו לשמר את הערוץ בחיים, שכללו בין היתר קביעת תקרת שכר לבכירים, ביטול כמעט מלא של תכניות הריאליטי וטיפוח זרוע החדשות והתחקירים בערוץ".

פרישתו של ורשבסקי לאחר כשנה בלבד מאז המיזוג מצטרפת לפרישתו של מנכ"ל חדשות 13, גולן יוכפז, גם הוא בלחץ בעלי המניות ויו"ר דירקטוריון רשת 13, נדב טופולסקי. המשמעות היא כרגע שכל הנהלת רשת 13 מוחלפת, ותמונה על ידי בעלי המניות החדשים.

יו"ר דירקטוריון רשת 13, נדב טופולסקי, אמר: "אני רוצה להודות ליוסי על שלקח לידיו את משימת המיזוג והוביל את הערוץ ואת אנשיו בתהליכי שינוי מורכבים בתקופה מאתגרת. עשייתו הענפה למען הערוץ, מחויבותו ונחישותו ראויים לכל הערכה. יוסי הוא מאנשי התקשורת החשובים בישראל, מקצוען אמיתי, ואני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו".

מנכ"ל רשת 13, יוסי ורשבסקי, אמר: "אני מודה לדירקטוריון רשת 13 ובעלי מניותיו על שנתנו לידי את המיזוג והניהול של החברה הממוזגת. בתום שנה, מהמאתגרות, המעניינות והקשות ביותר, הגיע הזמן להמשיך הלאה".

מחלוקות קשות עם נוני מוזס

המחליף של ורשבסקי יהיה כאמור אבי בן טל, לשעבר מנכ"ל ynet. בן טל עזב את תפקידו באוקטובר 2019, לאחר חילוקי דעות קשים עם מו"ל הקבוצה ארנון (נוני) מוזס. בן טל כיהן בתפקיד מנכ"ל ynet במשך 13 שנה, ואמור היה להתמנות גם למנכ"ל הקבוצה. אלא שהמחלוקות עם מוזס והכאוס בקבוצת ידיעות אחרונות סביב תיק 2000 עיכבו את המינוי, ובסופו של דבר בן טל עזב את תפקידו.

בן טל מוכר בענף התקשורת כמנהל מוערך שהצליח להצעיד את ynet לרווחיות גבוהה. הוא ניהל בהמשך את כל מערך הפרסום של קבוצת ידיעות. עם זאת, נמתחה עליו ביקורת חריפה כמי ששילב תוכן שיווקי נרחב באתר, בשלבים הראשונים ללא גילוי נאות מובלט. בנוסף, העובדה שכיהן בתפקיד כה בכיר בקבוצת ידיעות בתקופות שבהן נחקרים תיק 2000 ואירועים נוספים עשויים לעורר ביקורת על מינויו. ואולם בן טל עצמו עסק בעיקר בניהול המסחרי ולא בצד התוכני.

לבן טל אין ניסיון משמעותי בתחום הטלוויזיה. ככל הנראה, הרקע הניהולי שלו, ההבנה בתחום הדיגיטל וההיכרות עם שוק הפרסום היוו יתרונות עבור דירקטוריון רשת. בחדשות 13 יפגוש בן טל קולגה ותיקה שלו, ציון פרץ, שניהל בעצמו את מערך הפרסום בקבוצת ידיעות. בין השניים היתה יריבות בעבר.

בהודעה שהוציא דירקטוריון רשת 13 על מינויו של בן טל לתפקיד נכתב כי "תחת ניהולו נהפך ynet לאתר החדשות המוביל והמשפיע בישראל, ולנדבך משמעותי באיתנותה הפיננסית של קבוצת ידיעות אחרונות".

עוד נכתב כי "לאורך 28 שנות פעילות בקבוצת ידיעות אחרונות, הוביל בן טל מהלכי פיתוח עסקי משמעותיים, לרבות רכישה והקמה של חברות (אתר המקצוענים, אתר פסק דין, אתר נדל"ן קום ועוד), ויזם שיתופי פעולה מניבים רבים".

יו"ר דירקטוריון רשת 13, נדב טופולסקי, מסר: "אני שמח על הצטרפותו של אבי לערוץ, כישוריו וניסיונו הם תוספת כוח משמעותית לרשת 13. אנחנו פותחים את 2020 בראייה ממוקדת, מתוך מטרה ליצור טלוויזיה חדשנית, יצירתית ודיגיטלית. אני משוכנע שהמנהיגות, המקצועיות וההיכרות העמוקה של אבי עם כלל זירות התקשורת יובילו את הערוץ להישגים חדשים". 

מנכ"ל רשת 13 הנכנס, אבי בן טל, מסר: "אני מתרגש ושמח על האתגר ומודה לבעלי רשת 13 ולדירקטוריון על האמון. רשת 13 הוא עמוד תווך בשוק התקשורת הישראלי, ואני גאה ליטול את המושכות ולהוביל את הערוץ יחד עם צוות רשת 13 ומיטב אנשי התוכן והחדשות בישראל". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker