קסטרו-הודיס מתכווצת: סוגרת את אקססורייז ולאדילה

המשנה למנכ"ל: "מתנתקים מפעילויות שאינן מספיק רווחיות" ■ חלק מחנויות רשת אקססורייז יומרו לטובת המשך התרחבותה של רשת קיקו מילאנו - הנחשבת לאחד ממנועי הצמיחה של הקבוצה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
הודיס
הודיסצילום: שוקה כהן

קבוצת קסטרו-הודיס ממשיכה במאמצים לשפר את מצבה. הקבוצה הודיעה כי תסגור את רשת אקססורייז, המונה 11 סניפים, ואת מותג לאדילה אונליין. הקבוצה הסבירה את המהלך ברצון להתמקד במותגי הליבה של הקבוצה: קסטרו, הודיס, קרולינה למקה, קיקו מילאנו, איב רושה, טורבניקה וטופ טן. הקבוצה רכשה את רשת אביזרי האופנה אקססורייז ב-2015 ואת מותג האופנה לאדילה ב-2018. 

קבוצת קסטרו-הודיס מציגה מזה תקופה הפסדים וירידה בשווי. את הרבעון השלישי סיימה עם הפסד של 32 מיליון שקל, לעומת הפסד של 9 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 


רון רוטר
רון רוטר צילום: אביב חופי

בחודש יוני דווח כי מניית קסטרו-הודיס סיכמה נפילה יוצאת דופן של 50% בשנתיים. הירידה שיקפה את המשבר בקבוצת האופנה, שנבע בעיקר מהמעבר הגובר של לקוחות לרכישות באינטרנט, אך גם מבעיות פנימיות בקסטרו. שווייה של קסטרו צנח ל-460 מיליון שקל אחרי שרק לפני כשנה בלעה קסטרו את קבוצת הודיס, בעסקה שגילמה להודיס שווי של 400 מיליון שקל. קסטרו עצמה נסחרה אז בשווי של 550 מיליון שקל, כך ששתי חברות שהיו שוות יחד לפני שנה כמעט מיליארד שקל - שוות כיום 460 מיליון שקל בלבד.

סגירת אקססורייז מצטרפת למגמת צמצום חנויות של הקבוצה, שסגרה מתחילת השנה 23 חנויות - תשע מהן של קסטרו, ארבע של טופ טן, ארבע של הודיס, ארבע של אקססורייז ושלוש חנויות של קרולינה למקה. במקביל, פתחה 17 חנויות חדשות - שש מהן של קיקו מילאנו. 

רון רוטר, משנה למנכ"ל קבוצת הודיס-קסטרו, מסר: "בימים אלה סגרה הקבוצה את פעילות המותג לאדילה ומודיעה על פירוק מרצון של המותג אקססורייז (איי.סי.סי אופנה). זאת, במטרה להתמקד בפעילויות הליבה של הקבוצה, ולהתנתק מפעילויות שאינן מספיק רווחיות לקבוצה. חלק מחנויות רשת אקססורייז יומרו לטובת המשך התרחבותה של רשת קיקו מילאנו. 

"מותג האיפור האיטלקי קיקו מילאנו מהווה כיום את אחד ממנועי הצמיחה של הקבוצה. למותג, שהושק ב-2018, שבע חנויות ברחבי הארץ, וב-2020 אנו מתכוונים להמשיך ולהרחיב את פרישת החנויות שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker