האחים ניסנוב מכרו אחזקתם ברשת מיניסו לקרן פנינסולה ולפועלים שוקי הון

העסקה מוערכת בעשרות מיליוני שקלים ■ 50% מהרשת יוותרו בידי הבעלים הנוכחיים של המותג, ניר יעקובוב וגונן כהן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיניסו

האחים ניסנוב יצאו מעסקי הקמעונות ומכרו את אחזקתם בזיכיון רשת העיצוב היפנית מיניסו (MINISO) בישראל (50%) לקרן פנינסולה, המתמחה באשראי לעסקים בצמיחה; ולפועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק פועלים. סכום העסקה מוערך בעשרות מיליוני שקלים.

הרוכשים ייכנסו במקומם של האחים איציק ושרון ניסנוב, אנשי עסקים, יהלומנים ומבעלי קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. "החלטנו לצאת לחלוטין מעסקי הקמעונות ואחרי שמכרנו את סמארט פארם, מיניסו היתה עסק הקמעונות האחרון שנותר לנו", אמר ל-TheMarker איציק ניסנוב.

במסגרת עסקת השותפות החדשה נקבע כי מבנה המניות יהיה 50% לקרן פנינסולה ופועלים שוקי הון לפי המפתח הבא - קרן פנינסולה תחזיק ב-32.5% ופועלים שוקי הון ב-17.5%, ו-50% יוותרו בידי ניר יעקובוב וגונן כהן - הבעלים הנוכחיים של המותג.

מיניסו, שהושקה לפני כשנה וחצי בישראל, כוללת 17 חנויות ברחבי הארץ שמציעות מוצרי דיגיטל, צעצועים, אביזרים לבית, כלי כתיבה ומתנות וטקסטיל במחירים נמוכים. מחירם של כ-80% מהמוצרים הוא 20-5 שקלים. 

ממיניסו ישראל נמסר כי המטרות המרכזיות בכניסת השותפים החדשים למותג הן "מקסום פוטנציאל המותג באמצעות מימון להרחבת הפעילות והפרישה בישראל. השאיפה היא להגיע ל-30 חנויות עד תום 2020. כמו כן, הבאת תת-רשתות חדשות של מיניסו, ובהן מיני הום לעיצוב הבית בעיצוב סקנדינבי".

עוד נמסר כי מחזור המכירות ל-2019 של מיניסו ישראל צפוי להסתכם ב-60 מיליון שקל, ובמהלך השנה היו פעילות בממוצע כשבע חנויות, ומרבית החנויות החדשות נפתחו במחצית השנייה של השנה.

בכנס העולמי האחרון של הרשת זכתה מיניסו ישראל בשני פרסים: הפרס הראשון, אחת מעשר החנויות הטובות ברשת העולמית בפדיון למ"ר, על ביצועי סניף מיניסו בקניון עזריאלי בתל אביב, שהפדיון הממוצע שלו הוא כמיליון שקל לחודש - ובשיאו הגיע ל-1.9 מיליון שקל; הפרס השני היה על Innovative management – הנהלה מובילה בחדשנות.

מיניסו העולמית מפעילה כ-4,600 חנויות ב- 86 מדינות, ומדי חודש נפתחות כ-100 חנויות חדשות. לרשת סניפים באסיה, גרמניה, ספרד, רוסיה, ארה"ב, קנדה, מקסיקו, ברזיל, ארגנטינה, אוסטרליה, מרוקו, דרום אפריקה ועוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker