"אנחנו מדינת שמועות ופאניקה": מה חושב מנכ"ל שופרסל על וול מארט?

איציק אברכהן: "ראיתי בטלוויזיה מתחרה מספר שהוא דואג לאופקים. בדקתי וגיליתי שבאופקים ובבית שאן המחירים שלו גבוהים מבמקומות אחרים - שבהם הוא פתח לאחרונה סניפים"

עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן
מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהןצילום: אייל טואג

מנכ"ל שופרסל, איציק אברכהן, התייחס היום (ב') לפרסומים שלפיהם שופרסל גובה מחירים גבוהים יותר בפריפריה. "בניגוד למתחרים שלנו, פתחנו חנויות בכל מקום בפריפריה", אמר. "ב-99% מהמוצרים שלנו המחירים זהים בכל הארץ, וב-1% הם משתנים בהתאם לתחרות מקומית. אם אוריד מחירים בכל הארץ כדי להשוותם לפי תחרות מקומית, לא תהיה יותר שופרסל ולא יהיה לנו יותר עסק".

אברכהן הוסיף: "ראיתי בטלוויזיה מתחרה מספר שהוא דואג לאופקים. בדקתי וגיליתי שבאופקים ובבית שאן המחירים שלו גבוהים מבמקומות אחרים - שבהם הוא פתח לאחרונה סניפים".

בראיון עם סיוון קלינגבייל בווועידת הקניונים המתקיימת באילת, העריך אברכהן כי רשת הפארם Be - המפסידה כיום - תעבור לרווח עד סוף השנה הבאה. "יש בישראל רשת אחת טובה שמנהלת את הפארם כבר 40 שנה. אנחנו נקים בישראל את רשת הפארם השנייה. קיבלנו רשת (ניו פארם) שהפסידה כל החיים שלה ובסך הכל אנחנו שם שנה ומשקיעים המון כסף. תנו לי שלוש שנים ותראו שנייצב את העסק. אני מעריך שבשנה הבאה ההפסד יצטמצם דרמטית, ושבסוף שנה הבאה Be כבר תרוויח. אני משוכנע שלאורך זמן היא תרוויח 4%-5% תפעולי ותהיה רשת מפוארת. היתרון שלנו הוא שאנחנו שופרסל. נפתח סניפים בכל הקניונים". 

סופרמרקט שופרסל
"נהיה רשת מובילה גם באינטרנט". סניף שופרסלצילום: אייל טואג

אברכהן הגיב על הצניחה במניות שופרסל בתחילת החודש, בעקבות מודעת דרושים שפירסמה וולמארט בלינקאדין ובה נכתב בטעות כי נפתחו משרות בישראל. למעשה דובר על גיוס עובדים באילינוי. "אנחנו מדינת שמועות ומדינת פאניקה. הייתי בישיבת מטה והכניסו לי פתק שוולמארט מחפשים עובדים לחנות שהם יקימו בירושלים. הדבר הראשון שאמרתי זה: 'מוזר, מה יש להם לעשות פה? אנחנו כל כך קטנים, עם כל כך הרבה רגולציה, כשרות ובעיות'. אני חושב שהקמעונות בישראל  חזקה מאוד, וזה הבית שלנו והשפה שלנו ונדע להתמודד עם רשתות בינלאומיות אם יגיעו לכאן", סיפר. 

"נהיה בכל עולמות השירותים"

בתשובה לשאלה היכן תהיה שופרסל בעוד חמש שנים, ענה אברכהן: "אני מאמין שרוב המכירות יהיו עדיין בחנויות הפיזיות, בחנויות נוחות, חנויות ליד הבית - והאונליין ישלים את המערך הזה. אנחנו נמצאים בעיצומה של עבודה מואצת להקמת שני מרכזי לוגיסטיקה אוטומטיים בהשקעות עתק של 700-600 מיליון שקל. זה הסיפור של חווית הלקוח החדש, לייצר שביעות רצון לאלה שרוצים לשבת בבית. אנחנו מחוייבים להמשיך להוביל את העולם הזה, ובעוד 10-5 שנים נהיה רשת מובילה גם באינטרנט וגם בחנויות הפיזיות".

למרות ביטחונו בעתיד החנויות הפיזיות, אברכהן מספר על קיטון בשטחן: "אני מכיר לא רע את השוק האירופי והאמריקאי, ויש שם שטחים עצומים שנסגרים. גם בישראל מתרחשת התופעה הזה. אם בשנות ה-80 וה-90 התלהבנו מחנויות שמשתרעות על פני 8,000-7,000 מ"ר - הכיוון שאנחנו הולכים אליו היום הוא של 4,000-3,000 מ"ר לחנויות הגדולות שלנו ושל מאות מטרים בחנויות הנוחות.

תשלום עצמי שופרסל
עמדת תשלום עצמי בסניף שופרסלצילום: אייל טואג

"האתגר המשמעותי של שופרסל הוא שאנחנו מתחרים היום עם לא מעט רשתות שפעם היו מקומיות והיום הן ארציות. ישראל היא מדינה שהביקושים לאונליין בה גבוהים מאוד ואנחנו עסוקים בפיתוח העולם הזה. אנחנו הולכים להיות ערוץ שמוכר ללקוח הכל. יהיה לנו אתר אונליין שיציע לגולשים גם 'פאן', גם מזון וגם נון פוד. אנחנו מסתכלים על הלקוח ונהיה בכל עולמות השירותים. אם זה דרך חנויות פיזיות, מזון, עולם הפיננסים שבו אנחנו הולכים להתפתח מאוד, עולם התיירות, הפארם ועוד".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker