מנכ"ל וסמנכ"ל משרד התקשורת לשעבר מייעצים למיזם IBC

מנכ"ל המשרד לשעבר, אבי ברגר, בעל מומחיות הנדסית, מייעץ לחברה בתחום הנוגע לשילוב בין רשתות הסיבים של סלקום לשל IBC ■ סמנכ"ל המשרד לשעבר, הרן לבאות, משמש גם הוא יועץ ■ השניים הם דמויות מפתח בתיק 4000 וצפויים לשמש עדי תביעה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי ברגר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורתצילום: אייל טואג
נתי טוקר

מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר אבי ברגר מייעץ כיום למיזם הסיבים האופטיים IBC, שנמצא בשליטת סלקום וחברת IBC. ברגר, בעל מומחיות הנדסית, מייעץ לחברה בתחום הנוגע לשילוב בין רשתות הסיבים של סלקום לשל IBC.

ברגר שימש בעבר יועץ הנדסי לרשת הסיבים של סלקום. לאור מומחיותו והיכרותו עם פעילות הרשות, הוא משמש יועץ לטווח קצר גם ל-IBC בשלב המיזוג ההנדסי בין שתי הרשתות. בכך מצטרף ברגר לסמנכ"ל משרדו לשעבר, הרן לבאות, שמשמש גם הוא יועץ חיצוני ל-IBC. לבאות היה בעבר סמנכ"ל הכלכלה במשרד התקשורת. בניגוד לברגר, לבאות אמור ללוות את החברה לטווח רחוק יותר.

במהלך כהונתם במשרד התקשורת קיימו ברגר ולבאות שיתוף פעולה הדוק עם ראש אגף התקציבים במשרד האוצר לשעבר, אמיר לוי, בין השאר סביב רפורמות והליכי חקיקה בתחום התקשורת שהשפיעו גם על IBC. לוי מונה בספטמבר למנכ"ל IBC והוא זה שגייס את שני היועצים.

הרן לבאותצילום: תומר אפלבאום

ברגר ולבאות הם דמויות מפתח בתיק 4000 וצפויים לשמש עדי תביעה. הם הובילו את פעילות המשרד תחת שר התקשורת לשעבר גלעד ארדן וניהלו מדיניות תקיפה מול בזק - מדיניות שהתחלפה עם בואו של המנכ"ל שלמה פילבר, המשמש כיום עד מדינה. שינוי המדיניות הזו הוא חלק מרכזי בכתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ובעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ'.

סלקום רכשה את מיזם IBC ביולי 2019 ומחזיקה בו יחד עם קרן תשתיות ישראל (כל אחת 35% והיתרה בידי חברת החשמל). 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker