המשטרה מנעה מחדשות 12 לפרסם מידע לגבי עדות ניר חפץ

המידע שהעיתונאי עמית סגל ביקש לפרסם נוגע להליך חריג שבוצע במהלך החקירה של חפץ במשטרה, שככל הנראה היה אחת הסיבות שגרמו לחפץ לחתום בסופו של דבר על הסכם עד מדינה

נתי טוקר
ניר חפץ
ניר חפץ צילום: AMIR COHEN / רויטרס

המשטרה מנעה אתמול (ב') אחר הצהריים מהעיתונאי עמית סגל מחדשות 12 לפרסם מידע שנוגע לעדותו של עד המדינה ניר חפץ בתיק 4000. בשלב זה לא ניתן לפרסם מהו המידע ומדוע לא ניתן לפרסמו.

המידע נוגע להליך חריג מאוד שבוצע במהלך החקירה של חפץ במשטרה, שככל הנראה היה אחת הסיבות שגרמו לחפץ לחתום בסופו של דבר על הסכם עד מדינה. ההליך כלל גביית עדות מאדם שכלל אינו קשור לתיק החקירה, תוך שהוטחו בו שאלות שאינן רלוונטיות לחקירה. בתגובה לחדשות 12 אישר היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי לא היה ידוע לו שהליך זה בוצע.

המשטרה מנעה את פרסום המידע הנוסף לאחר שחדשות 12 פנו בבקשת תגובה. מניעת הפרסום נעשתה ככל הנראה מתוך כוונה לשמור על צנעת הפרט. לפי סגל, העדות הבעייתית גם לא הוצגה באופן גלוי בחומר הראיות שהוגש לסנגורים.

עמית סגל
עמית סגלצילום: תומר אפלבאום

לפי הפרסום, לאחר ההליך אמר אחד החוקרים לחפץ: "מה שחשוב לי שאתה תבין, אם לא הבנת את זה עד עכשיו, זה שאנחנו יודעים הכל. ואנחנו גם יודעים ככה מהר מהר לנתח את המצבים ולהבין בדיוק מי אתה, מה אתה, את הסובבים שלך, את המעגל שקרוב אליך - וכל מה שרק אפשר נבדוק".

סגל הציג אתמול חלקים נוספים מעדותו של חפץ שבהן עולות לטענתו סתירות בעדותו או הצגת עובדות בלתי אפשריות – למשל מועדים שגויים של פגישות שהתקיימו בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין בעלי בזק לשעבר, שאול אלוביץ'.

במקרים אחרים, חפץ עצמו מעיד כי אינו זוכר כלל על איזה אירוע. כך למשל, חפץ אומר, לפי הפרסום של סגל, כי "זיכרון הוא לא הצד החזק שלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker