מנכ"ל תאגיד השידור הציבורי מבקש בונוס של 160 אלף שקל

אלדד קובלנץ טוען כי בשנתיים הראשונות להקמת התאגיד כיהן במקביל גם כמנכ"ל החינוכית ■ לדבריו, כל עובדי התאגיד זכו לעליית שכר או לבונוסים בדרגות שונות, והוא היחיד שלא קיבל בונוס

נתי טוקר
אלדד קובלנץ וגיל עומר בוועדת הכלכלה בכנסת
אלדד קובלנץ וגיל עומר בוועדת הכלכלה בכנסתצילום: אמיל סלמן

מועצת תאגיד השידור הציבורי, כאן, תדון ביום שלישי הקרוב בבקשה של מנכ"ל התאגיד, אלדד קובלנץ, לקבל בונוס של 160 אלף שקל. קובלנץ מבקש את הבונוס בעקבות ההצלחה בהקמת התאגיד וניהולו במשך ארבע וחצי שנים.

שכרו של קובלנץ הוא שכר מנכ"ל בשירות הציבורי - כ-41 אלף שקל בחודש. קובלנץ מכהן ארבע וחצי שני בתפקיד, והוביל את הקמת התאגיד כמנכ"ל זמני מאז יומו הראשון. במארס נבחר למנכ"ל קבוע לארבע שנים. בימים אלה נאלץ התאגיד לבצע קיצוץ בהוצאות, בעיקר לאור ההלוואה שנטל התאגיד למימון הוצאות האירוויזיון.

במשרדי ממשלה אמנם לא נהוג להעניק בונוסים, אבל בתאגידים סטטוטורים יש מדיניות כזו. קובלנץ הציג כעת בקשה לקבל בונוס בגובה חודש עבודה נוסף בכל אחת מארבע השנים שבהן ניהל את התאגיד עד כה - ובסך הכל כ-164 אלף שקל. 

קובלנץ העלה שתי טענות מדוע מגיע לו בונוס כזה. ראשית, בשנתיים הראשונות להקמת התאגיד כיהן במקביל גם כמנכ"ל החינוכית. אף שמנכ"ל המכהן בשתי משרות בו זמנית זכאי לתוספת שכר של 40%, קובלנץ קיבל רק את שכרו כמנכ"ל מהחינוכית והודיע כי הוא מוותר על השכר מהתאגיד, אך כעת דורש בונוס על הניהול הכפול. בנוסף, קובלנץ הסביר כי כל עובדי התאגיד זכו לעליית שכר או לבונוסים בדרגות שונות, ואילו הוא היחיד שלא קיבל אף בונוס על הצלחתו בתאגיד.

ביקורת חריפה

קובלנץ אכן זכה לשבחים רבים על המהלך להקמת התאגיד, ובין השאר נבחר לאיש השיווק של 2018. לצד זאת נמתחה ביקורת חריפה, גם מצד היו"ר גיל עומר, על הסגנון הניהולי שלו. הביקורת התרחבה לאחר חשיפת "הארץ" על הרשימות השחורות של עובדי רשות השידור והתנהלות בעייתית נוספת בכל  הקשור למכרזים בתאגיד. משרד מבקר המדינה ערך דו"ח על התאגיד אך זה טרם פורסם.

מהנהלת "כאן" נמסר: "בשנה האחרונה אושרו העלאות שכר ומענקי הקמה לכלל עובדי התאגיד. מנכ"ל התאגיד לא קיבל שכר מהתאגיד במשך השנתיים הראשונות בתפקיד ופנה למועצה לקבלת מענק הקמה. הבקשה כפופה לאישור המועצה והממונה על השכר באוצר על פי כל כללי המינהל התקין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker