בגלל חילוקי דעות: עסקת יינות ביתן-פרשמרקט מתעכבת

העסקה, שבמסגרתה פרשמרקט תרכוש 7 סניפים של מגה ויינות ביתן, היתה אמורה להיסגר בתחילת נובמבר, אבל רשות התחרות טרם אישרה אותה ■ בנוסף, קיימת מחלוקת על סניף בגבעתיים ולא הועברו כל המסמכים מטעם ביתן ■ היום הודיעה ויקטורי כי תרכוש 5 סניפים של יינות ביתן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחום ביתן, לשעבר בעל השליטה ביינות ביתן

העסקה בין יינות ביתן לפרשמרקט מתעכבת. לפני חודש חתמה יינות ביתן על הסכם למכירת שבעה סניפים באזור תל אביב בשטח מכירה כולל של 7,000 מ"ר לחברת פרשמרקט, שבשליטת האחים יוסף ושלמה אמיר (37.5%  לכל אחד), תמורת 110 מיליון שקל.

העסקה היתה אמורה להיסגר בתחילת נובמבר, אולם קצוות פתוחים, לצד חילוקי דעות חדשים שעלו, מעכבים את סגירתה. בין היתר נטען כי יינות ביתן לא הציגה עדיין בפני פרשמרקט את ההסכמים של חלק ממשכירי הסניפים, וכי בפרשמרקט מתלבטים לגבי רכישת סניף כורזין בגבעתיים, המשמש גם לליקוט ההזמנות האינטרנטיות של מגה. בפרשמרמרקט ויינות ביתן יצטרכו להגיע להסכמה אם סניף כורזין יימכר, או שפרשמרקט תרכוש במקומו סניף אחר, או שמחיר העסקה יירד.

בנוסף, ברשות התחרות לא אישרו עדיין את העסקה, ובעקבות כך ביצועה מתעכב.

אייל רביד, מנכ"ל ויקטוריצילום: אייל טואג

חברת יינות ביתן, שבבעלות נחום ביתן, עוסקת באחרונה במאמצים למכירת סניפים במטרה להקטין את היקף פעילותה ואת חובותיה לנאמני מגה ולבנקים. היום פורסם כי יינות ביתן תמכור לחברת ויקטורי, שבשליטתו וניהולו של אייל רביד, חמישה סניפים בשטח מכירה כולל של 8,500 מ"ר, תמורת 63 מיליון שקל. הסניפים שיימכרו ממוקמים בנתיבות, מבשרת, טירת כרמל, פארק המדע ברחובות וכן ביבנה. מחזור המכירות הכולל שלהם נאמד ב-200 מיליון שקל לשנה. ויקטורי תשלם תמורה נוספת עבור המלאי לאחר שתושלם ספירת מלאי.

יינות ביתן נמצאת בלחץ פיננסי כבד לאחר שחברות ביטוח האשראי הודיעו בספטמבר 2019 שיקטינו את מסגרות האשראי שהיא מבטחת לספקי הרשת. זאת, על רקע ירידה במכירות הסניפים, בעיקר בסניפי יינות ביתן ופחות בסניפי מגה בעיר, ומירידה בתזרים המזומנים של החברה.

סניף של פרשמרקטצילום: אייל טואג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker