המשבר בסלולר: סלקום הודיעה לספקים על קיצוץ של 10% במחירים

סמנכ"ל הכספים של החברה במכתב לספקים: "סלקום פועלת בסביבה תחרותית ומאתגרת ותחת תנאי רגולציה כבדים" ■ לא ברור אם הספקיות ישתפו פעולה ואם אכן הקיצוץ יבוצע בפועל

נתי טוקר
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום
ניר שטרן, מנכ"ל סלקוםצילום: עופר וקנין
נתי טוקר

חברת התקשורת סלקום ממשיכה בניסיון לצמצם עלויות: החברה הודיעה לכל ספקיות החברה כי היא תוריד באופן חד-צדדי את מחיר ההתקשרות ביניהן ב-10% למשך שנה. עם זאת, לא ברור אם הספקיות ישתפו פעולה ואם אכן הקיצוץ יבוצע בפועל.

במכתב ששיגר סמנכ"ל הכספים של סלקום, שלומי פרילינג, לספקיות צוין: "שוק התקשורת נמצא במשבר עמוק… קבוצת סלקום פועלת בסביבה תחרותית ומאתגרת ותחת תנאי רגולציה כבדים". פרילינג ציין כי סלקום רשמה הפסד ב-2018 שהעמיק במחצית הראשונה של 2019. סלקום הודעה לספקיות כי ההפחתה של 10% במחירים תחול מ-1 בנובמבר 2019 למשך שנה. 

ההודעה על הקיצוץ נעשית לאחר הידרדרות במצבה של סלקום. החברה הודיעה לפני החגים על תוכנית ההבראה, שאמורה להביא לקיצוץ בהוצאות ולהפחתה שנתית של 150 מיליון שקל. הקיצוץ המשמעותי ביותר אמור להגיע מפיטורים של עד כ-1,000 עובדים. ואולם לאחר מאבק העובדים והתערבות ההסתדרות, סיכמו הצדדים על משא ומתן שמתקיים בימים אלה.

סלקום שכרה לצדה את יו"ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני, המייעץ לה במשא ומתן, בעוד העובדים מסתייעים בפרופ' ירון זליכה. ההסתדרות הפיצה באחרונה תוכנית שלטעמה אמורה להציל את מצב שוק התקשורת, אבל רובה ככולה אינה ישימה או שמגיעה על חשבון הציבור - למשל הפחתת אגרות התדרים. בתוכנית לא נכללה כלל התייעלות וצמצמום עובדים.

הקיצוץ הנוכחי במחירי הספקיות עשוי לשפר את ההוצאות של החברה, אבל כאמור לא ברור אם ההודעה החד-צדדית הזו אכן תאומץ על ידי הספקיות והן יורידו מחירים לשנה. כך או כך, הקיצוץ המשמעותי ביותר אמור להגיע מפיטורי עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker