זעזוע בקבוצת ידיעות: המנכ"ל המיועד מתפטר

מנכ"ל ynet אבי בן טל, שהיה אמור להתמנות לתפקיד מנכ"ל הקבוצה, עוזב את תפקידו לאחר מחלוקות מקצועיות ויחסים עכורים עם המו"ל נוני מוזס ■ עזיבתו מגיעה על רקע סערה שעוברת על קבוצת ידיעות אחרונות מאז פרסום הקלטות השיחות בין המו"ל לראש הממשלה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אבי בן טל
אבי בן טל

זעזוע בקבוצת ידיעות אחרונות: מנכ"ל ynet והאיש החזק בקבוצה, אבי בן טל, התפטר מהחברה. בן טל, שהיה אמור להתמנות גם לתפקיד מנכ"ל הקבוצה כולה, עוזב את תפקידו לאחר מחלוקות מקצועיות ויחסים עכורים עם המו"ל נוני מוזס. 

עזיבתו של בן טל מגיעה על רקע סערה שעוברת על קבוצת ידיעות אחרונות. רק אתמול (שבת) פורסמו בחדשות 13 הקלטות שבהן נשמע מוזס סוחר בעיתונאיו ומציע לשנות את הסיקור בהתאם לדיל עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מוזס עומד בפני כתב אישום באשמת הצעה לשוחד בתיק זה.

מלבד זאת, מצבה הכלכלי של קבוצת ידיעות בכי רע. לפי הערכות, פעילות הפרינט של הקבוצה הפסדית, אך הפסדים אלה מקוזזים באמצעות הרווחיות בפעילות הדיגיטל בהובלת ynet. במקביל, מבנה הבעלות של הקבוצה לא ברור, וזאת לאור הכוונה של בנק הפועלים ובנק דיסקונט למכור את אחזקותיהם בהיקף של 42% - בינתיים ללא הצלחה. מוזס בחן בעבר אפשרויות למכירת השליטה בחברה. 

בשנים האחרונות, לאור הצלחת ynet, התחזק מעמדו של בן טל בקבוצה והוא אמור היה להתמנות למנכ"ל הקבוצה. בן טל הכין תוכנית אסטרטגית מקיפה לקבוצת ידיעות, שכללה קיצוצים משמעותיים בתחום הפרינט והיערכות להתמקדות בדיגיטל, וזאת לאור הפסדי מהדורת הדפוס והירידה בהיקף המנויים.

נוני מוזס
נוני מוזסצילום: ניר קידר

כפי שפורסם ב-TheMarker, מוזס דחה את יישום התוכנית ולא איפשר לבן טל לקבל סמכויות ניהוליות בקבוצה. בעקבות כך, החליט בן טל שלא להתמנות לתפקיד המנכ"ל. 

בן טל עובד בקבוצת ידיעות 28 שנה, מתוכן הוא משמש 13 שנה בתפקיד מנכ"ל ynet. בתקופת כהונתו ב-ynet בן טל רכש והקים חברות רבות, כמו אתר המקצוענים, אתר פסק דין, אתר נדל״ן קום, אתר מיקמק, ביג דיל, icar ו-וואיסקול. בנוסף, הוא יזם שיתופי פעולה מניבים רבים, כגון ynet ביטוח, ynet מימון ופעילויות אי-קומרס. בן טל אחראי בקבוצת ידיעות גם על הזרוע הטכנולוגית - ידיעות טכנולוגיות ועל פעילות הדיגיטל של הקבוצה.

בן טל כתב היום לעובדיו: "אני סוגר היום פרק ארוך, משמעותי ונפלא בחיי. אני עובד בקבוצת ידיעות אחרונות כמעט מאז שהשתחררתי מהצבא. אני מבקש להודות למו"ל, נוני מוזס, על שנים ארוכות של עבודה משותפת, ולאחל לכולכם שתמשיכו להצעיד את ynet ואת הקבוצה לשיאים חדשים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker