הסערה בסלקום | העובדים השביתו את העבודה: "התנהגות ברוטלית של המנכ"ל"

ניר שטרן במסר ששיגר בסרטון לעובדי החברה: "נשיב את סלקום לחוף מבטחים" ■ יו"ר ועד העובדים: "כל פניה אלינו להתייעלות תיענה בהתנגדות קשה" ■ כל עמדות העבודה בחברה אינן מאוישות

נתי טוקר
עמדות עבודה של סלקום
עמדות עבודה של סלקום

מנכ"ל סלקום, ניר שטרן, פנה היום (ג') במסר ישיר לעובדי החברה שבו ניסה להבהיר את מהלך הפיטורים העמוק בחברה. המסר הגיע לאחר שאתמול שיגר יו"ר ועד העובדים בחברה, מיה יניב, מסר חריף לעובדים בהתנגדות למהלך הפיטורים. "זוהי שעה קשה עבורי ועבור הנהלת החברה", אמר שטרן.

עובדי סלקום השביתו בתגובה את העבודה בחברה, והתאספו ליד המטה, לאחר שיו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, הורה להם לבצע הליכים ארגוניים. כעת, כל עמדות העבודה בחברה אינן מאוישות. "אנחנו ערוכים למלחמה על הבית", אמרה יניב, "עובדי סלקום נחושים, חזקים ומגובשים מאי פעם. כל צעד של ההנהלה הכרוך בשינויים ארגוניים או פיטורי עובדים ייתקל בחומה בצורה ובהתנגדות מהקשות ביותר שידעה החברה".

כפי שפורסם אתמול, בכוונת סלקום לקצץ 150 מיליון שקל בהוצאות השוטפות, רובו יגיע מקיצוץ כוח אדם. השאיפה של החברה היא להפחית בכשליש את מספר העובדים - כלומר כ-1,000 עובדים. בעקבות הפרסומים על התוכנית מזנקת מניית סלקום בכ-10% במסחר בבורסה בת"א.

לטענת בר דוד, שטרן הפר את ההסכם הקיבוצי שנחתם מול העובדים רק לפני כמה חודשים. "התנהגותו הברוטלית חסרת הרגש של מנכ"ל סלקום ניר שטרן כלפי עובדי החברה - שהם ההון האנושי החשוב ביותר שלה - ופעולותיו החד-צדדיות, ייענו על ידי ההסתדרות וארגון עובדי סלקום ביד קשה", מסר בר דוד.

במהלך היום יזמן אליו יו״ר ההסתדרות לפגישה דחופה את שלושת ראשי הוועדים בחברות הסלולר – סלקום, פרטנר ופלאפון – שגם בה נערכים כיום עיצומים על רקע כוונת לפטר מאות עובדים.

לדברי שטרן, "סלקום היא מובילת שוק אך יש צורך בשינוי גדול. מטרת העל של המהלכים היא להשיב את סלקום לרווחיות ויציבות פיננסית. לצערי הרב, חלק בתוכנית יכלול פיטורי עובדים. לאחר המהלך הכואב רובכם תזכו לעבוד במקום עבודה שיעניק לכם שכר הוגן וביטחון תעסוקתי".

עובדי סלקום
עובדי סלקום

שטרן הסביר כי " שוק הסלולר בישראל נמצא במשבר עצום. כולנו רואים מה קורה בסלקום ואצל המתחרים". הוא ציין כי תוכנית הנה אה הצפויה " קשה וכואבת שמטרתה היא להשיב את סלקום לחוף מבטחים... לסלקום מבנה ארגוני עתיר כח אדם בהשוואה למתחרים דבר הפוגע ביכולת התחרותית שלנו. על מנת להתאים את סלקום לתנאי השוק יהיה לצערי צורך בצמצום משמעותי בכח האדם בחברה".

עוד אמר שטרן: "אף אחד לא אוהב לפטר עובדים. בוודאי שאני לא אוהב זאת. אך לעיתים אין ברירה והרגע הזה הגיע".

שטרן קרא ליניב ולחברי הוועד לנהל עמו דיונים בעניין. אתמול שיגרה יו"ר הוועד מסר לעובדים שבו כתבה: "מבדיקה שלנו מול הנהלת החברה עולה כי הפרסומים בתקשורת מהשעות האחרונות על כוונת פיטורים של מאות עובדים - אינם נכונים! חשוב לנו להבהיר שאין כל כוונה שידועה לוועד העובדים על התייעלות בכלל, או התייעלות במתווה שפורסם, והנהלת החברה לא פנתה אלינו בהקשר הזה".

עוד ציינה יניב כי "אלו זמנים מהקשים ביותר שידעה החברה! המשבר בענף לא ייפתר בפיטורים אלא בעבודה נרחבת מול משרד התקשורת לפתרון הכשלים החמורים בשוק , שאינם רק הבעיה של עובדי סלקום אלא של כלל אזרחי מדינת ישראל שעלולים למצוא את עצמם עם תשתיות תקשורת שמתאימות למדינות העולם השלישי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker