שביתת פתע בפלאפון: מוקדי שירות הלקוחות ייסגרו

העובדים החליטו היום על שביתת אזהרה, במסגרתה לא יינתן מענה טלפוני ופרונטלי בכל מוקדי השירות והמכירה של החברה ■ המאבק מגיע על רקע כוונת ההנהלה לבצע קיצוצים בכ-800 משרות לקראת מהלך מיזוג החברות הבנות של קבוצת בזק

נתי טוקר
דוכן מכירות של פלאפון
דוכן מכירות של פלאפוןצילום: תומר אפלבאום
נתי טוקר

עובדי חברת פלאפון יוצאים למאבק: העובדים החליטו מהיום (חמישי) בצהריים על שביתת אזהרה, במסגרתה במשך יום אחד לא יינתן מענה טלפוני ופרונטלי בכל מוקדי השירות והמכירה של החברה. בנוסף, לא תתבצע הוצאה של ציוד וסחורה מהמרכז הלוגיסטי, כולל של מכשירים ניידים שנשלחו לתיקון על ידי לקוחות החברה. עוד מסרו העובדים כי תיעצר הפעילות במחלקות השונות של החברה, בהן מערכות מידע, הנדסה, כספים, משאבי אנוש ושיווק.

המאבק של העובדים מגיע על רקע קשיים במו"מ בין העובדים להנהלה על רקע כוונת ההנהלה לבצע קיצוצים משמעותיים, שמבוצעים לקראת מהלך מיזוג החברות הבנות של קבוצת בזק - בזק בינלאומי, yes ופלאפון - תחת הנהלה אחת. המהלך כולו אמור להביא להפחתה של כ-800 משרות. הסכמי התייעלות כבר נחתמו עם עובדי yes ובזק בינלאומי, אך עם עובדי פלאפון יש קשיים משמעותיים.

העובדים, המאגודים בהסתדרות, מסרו כי הרקע לשביתה הוא דרישות ההנהלה לפטר עובדים ולסגור יחידות בחברה ופיצוץ במו"מ מול ההסתדרות ונציגות העובדים. יו״ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות, יקי חלוצי, אמר: "אני קורא להנהלת פלאפון להתחיל לנהל מו״מ ענייני ורציני ולהפסיק להתנהל באופן חד צדדי הפוגע בעובדים״.

יו״ר ועד עובדי פלאפון, יחיאל שמן, מסר: ״לא אתן את ידי למהלכים של מנכ״ל מתנשא ומנותק שמרוויח מיליוני שקלים בשנה ורוצה לזרוק הביתה עובדים רבים, שרק מבקשים להתפרנס בכבוד. איננו מתנגדים לסינרגיה בין חברות הבת (פלאפון, בזק בינלאומי ו-yes), אך לא יעלה על הדעת שהנהלת החברה תפעל באופן חד צדדי ובוטה, תוך כדי מו״מ. אנחנו אוהבים את פלאפון והיא מרכז חיינו, אבל עד שמנכ״ל החברה לא יתעשת, אנחנו מתכוונים להמשיך ולהחריף את הצעדים הארגוניים שלנו עד להשבתה מלאה וכללית של החברה לאורך זמן״.

העובדים נזהרים בייעוץ של פרופ' ירון זליכה, שמסר: ״ועד עובדי פלאפון הוא ועד שקול ואחראי, אולם נוכח מהלכים חד צדדים וחסרי אחריות של ההנהלה אין מנוס אלא מלהעביר מסר ברור וחד משמעי. לא ניתן להנהלה לרמוס את העובדים ואת זכויותיהם".

בפלאפון עידכנו בתגובה כי בשל השביתה זמני ההמתנה בשירות הטלפוני יהיו ארוכים מהרגיל, מרכזי השירות והמכירה יהיו סגורים ולא יינתן מענה בעמוד הפייסבוק של החברה ובשירות הצ'ט שלה. עוד נמסר מפלאפון כי "החברה עושה כל שביכולתה על מנת למזער ככל הניתן את הפגיעה בלקוחות, מתנצלת בפניהם על אי הנעימות ועומדת עמם בקשר רציף בכל ערוצי התקשורת הרלוונטיים בכדי לעדכן בהתפתחויות. הנהלת החברה מכבדת את זכויות העובדים וקוראת לוועד העובדים לגלות איפוק ואחריות כלפי ציבור הלקוחות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker