אחרי עידן פישמן: אלי ציפורי פוטר מ"גלובס"

סגן עורך החדשות לשעבר בעיתון "גלובס", שהעניק תמיכה לבעלים לשעבר אליעזר פישמן, פוטר לאחר שימוע ■ בשנה האחרונה הוא נהפך למצוטט במיוחד בדף הפייסבוק של נתניהו, לאחר שהביע בו תמיכה על רקע החשדות הפליליים נגדו

נתי טוקר
אלי ציפורי
אלי ציפוריצילום: מתוך פייסבוק
נתי טוקר

אלי ציפורי, ששימש בעבר סגן עורך החדשות בעיתון "גלובס", פוטר מתפקידו. כפי שפורסם ב-TheMarker, ציפורי זומן לשימוע לפני כשלושה שבועות, וכעת פוטר על ידי מו"ל העיתון אלונה בר-און והעורכת נעמה סיקולר.

בהודעה בדף הפייסבוק שלו שיגר ציפורי איום מרומז אל שתיהן. "כצפוי לחלוטין, פוטרתי מ'גלובס' על ידי אלונה בר און, מו"ל העיתון ונעמה סיקולר, עורכת העיתון", כתב. "העיתוי שנבחר על ידן: כשלושה שבועות לפני ראש השנה. אחרי קרוב ל-36 שנה אני עוזב את העיתון שהיה לי פעם כבית. עד עתה שתקתי. המשך יבוא".

ציפורי ספג ביקורת חריפה במהלך השנים, לאחר שפירסם טורים רבים שהתאימו לצרכיו העסקיים של בעלי העיתון לשעבר אליעזר פישמן בסוגיות הקשורות למערכת הפיננסית וגופי הבנקאות. כך למשל, תקף רפורמות שנועדו להפחית את רמת הריכוזיות במשק.

בשנה האחרונה ציפורי החל להביע תמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו, ופירסם בדף הפייסבוק שלו מתקפות חריפות, לרוב לא מנומקות, נגד מערכת אכיפת החוק ונגד עיתונאים (כולל כותב שורות אלה). בעקבות כך הפך ציפורי לאחד הכותבים המצוטטים ביותר בדף הפייסבוק של נתניהו, שעשה בו שימוש כדי להתגונן מפני החשדות החמורים נגדו.

ציפורי פוטר כשנתיים לאחר שהבעלות ב"גלובס" עברה לידי אלונה בר און וענת אגמון. באחרונה עזבה את העיתון גם הפרשנית הוותיקה סטלה קורין ליבר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker