ניר חפץ במשטרה: "שרה ויאיר נתניהו אמרו לביבי - צריך לסגור את ערוץ 10, אתה חלש"

עדותו של ניר חפץ פורסמה הערב בחדשות 12 ו-13 ■ כפי שפורסם ב-TheMarker בזמן אמת, מהעדות עולה כי נתניהו נפגש עם לן בלווטניק לפני שזה החליט על רכישת הערוץ ■ בסופו של דבר, החליט נתניהו לסייע להציל את הערוץ מחשש שמי שירכוש אותו יהיה הפרסומאי אילן שילוח שביקר אותו בחריפות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משפחת נתניהו
משפחת נתניהוצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

הניסיונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו לסגור את ערוץ עשר נעשו לאחר לחץ מצד שרה ויאיר נתניהו וכן של נתן אשל - כך עולה מעדותו של עד המדינה ניר חפץ שפורסמה הערב בחדשות 12, על ידי גיא פלג.

העדות עוסקת במשבר ערוץ 10 בסוף 2014. הערוץ הגיע לסוף תקופת הזיכיון שלו אך לא יכול היה לקבל רישיון מאחר שלא הציג איתנות פיננסית וערבויות. בסוף 2014 החליט היועץ המשפטי לשעבר, יהודה ויינשטיין, כי הערוץ ימשיך לפעול ולא ייסגר מאחר שהיתה זו תקופת בחירות. לאחר מכן, החליטה קבוצת RGE שבה היה שותף בלווטניק לרכוש את הערוץ.

כפי שפורסם ב-TheMarker בזמן אמת, מהעדות של ניר חפץ עולה כי נתניהו נפגש עם האוליגרך לן בלווטניק לפני שזה החליט על רכישת הערוץ. בסופו של דבר, לפי העדות, החליט נתניהו לסייע להציל את הערוץ מחשש שמי שירכוש אותו יהיה הפרסומאי אילן שילוח שביקר בחריפות את נתניהו.

הנה תמליל השיחה כפי שפורסם בחדשות 12:

חוקר: היו שיחות שלך עם ביבי שקשורות לערוץ 10, למכירה שלו, לסגירה שלו?

חפץ: "לסגירה? כן. בתקופת הבחירות, אנחנו מדברים אז בערך בין נובמבר או דצמבר 2014 למרץ 2015 , היו דיונים ערים, מספר דיונים בבלפור בפטיו האם צריך או לא צריך לסגור את ערוץ 10".

חפץ: "בדיונים השתתפו נתניהו עצמו, נתן אשל, שרה גם יאיר נתניהו היה. שרה ונתן הובילו קו מאוד מיליטנטי שצריך לסגור ויהי מה"

חוקר: באיזה טיעונים?

חפץ: "בטיעונים שזה ערוץ עוין ושביבי פעמיים לפני כן היו לו הזדמנויות לסגור את הערוץ והוא לא שמע להם והוא חלש..."

חוקר: למה ביבי לא סגר לטענתם או לטענתו בפגישות האלה? למרות שהם ביקשו ממנו פעמיים.

חפץ: "לטענתו, הוא טען שיהודה ויינשטיין הכריח אותו להשאיר את זה פתוח אבל זה לא. זה סתם תירוץ. אז אני חושב שהוא פחד מהאפקט הציבורי שיהיה לזה. הוא העדיף להרוויח זמן וגם אם הערוץ נשאר תלוי בו, היה צמוד לבחירות, או עד אפילו קצת אחרי הבחירות, אז הערוץ יהיה מן הסתם קצת יותר..."

חוקר: זה השערה שלך? זה משהו שהוא אמר לך...

חפץ: "הוא לא אומר את זה אבל כאילו, אבל כולנו מבינים את המטרה".

חפץ: "אני זוכר בוודאות שהיתה דילמה שם בבית, על אם ביבי צריך במרכאות לאשר לבלווטניק לקנות את הערוץ הזה או לתת לו...ואז יהיה כאילו ערוץ, הוא בידיים של מישהו שמעוניין שלפחות יהיה הוגן כלפי נתניהו אם לא למעלה מזה. או אם אתה לא נותן לבלווטניק אז אתה הולך ל...אתה מתפצל לשני כיוונים. או שזה ייסגר שזה מה שרצו שרה ויאיר בכל הכוח וגם נתן, או שזה ייפול לידיים של אילן שילוח".

חוקר: ומה היה האינטרס של ביבי שלן יקנה את זה?

חפץ: "שלא, רק שלא ייפול לידיים של אילן שילוח. אילן שילוח מצייץ כל הזמן נגדו בפראות".

חפץ התייחס למגעים מאחורי הקלעים בין נתניהו לבלווטניק לפני הרכישה - ולאחריה.

חפץ: "אני ידעתי על הפגישות, ידעתי על פגישות שהתקיימו בבלפור עם בלווטניק בנושא הזה. אחד או שניים".

חוקר: איך אתה יודע שהיו פגישות עם בלווטניק?

חפץ: "זה מה שאני לא יכול לזכור. לן לא היה קונה את הערוץ הזה. לא היה קונה את הערוץ הזה בלי שהוא מקבל אור ירוק מראש הממשלה"

חוקר: איך אתה יודע את זה?

חפץ: "חד משמעית".

חוקר: זה ניתוח שלך?

חפץ: "לא, לא, אני ידעתי את זה. אבל אני לא זוכר מאיפה".

לפי חפץ, נתניהו הרבה לבקש מבלווטניק להתערב בתוכנית הערוץ, אך בסופו של דבר נתניהו כלל לא הגיב לו.

חפץ: "במשך תקופה מסוימת באמת כל פעם שהייתה ידיעה שלילית, בעיקר על פרשיות או עניינים של שרה או על...לא על דברים מדיניים, יותר עניינים אישיים נקרא לזה. אז הוא היה מתקשר לבלווטניק ואז באיזשהו שלב נתניהו למעשה הכריז ברוגז ונתק. וגם לפני שהוא הכריז על הנתק, הייתה תקופה כבר שבלווטניק הפסיק להחזיר טלפונים. זאת אומרת פעם שהיו משאירים הודעה לא יודע איפה, שבלווטניק יחזור אליו, הוא היה מהר מאוד חוזר. פתאום הוא הפסיק גם לחזור אליו".

במקביל, בחדשות 13 פירסם הערב אביעד גליקמן עדות חפץ בעניין החשד נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו ובנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו.

חפץ סיפר כי "במחצית 2017 שרה ויאיר זימנו אותי בדחיפות לבלפור בלחץ גדול. יאיר היה ממש בסטרס, ממש על סף רעד. הם ביקשו ממני לצאת בדחיפות לאיריס אלוביץ', ולדאוג שהיא מוחקת את כל ההתכתבויות ביניהם. לעמוד לידה ולוודא שהיא מוחקת את כל ההתכתבויות ביניהם".

היועמ"ש אביחי מנדבליט החליט בסופו של דבר לא להעמיד לדין את שרה ויאיר נתניהו.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "מהשקרים, העיוותים והרכילות שאתם מפרסמים ערב ערב עולות שתי אמיתות: אחת, התיקים נגד ראש הממשלה לא מבוססים על עובדות אלא על רכילות צהובה של עדי מדינה שעשו הכל כדי למלט את עצמם מאימת הדין על דברים שביצעו. שנית, ראש הממשלה נתניהו פעל באופן עקבי לשבירת מונופול הדעות של השמאל בשוק התקשורת כדי לאפשר ייצוג גם של דעות ימניות שכמעט ואינן מיוצגות בו, והתקשורת לעומת זאת עושה הכל כדי לשמור על מונופול השמאל ותוקפת בלי הרף את המנהיג היחיד בתולדות המדינה שהעז לעמוד נגדה.

"כך למשל תוקפים את ראש הממשלה נתניהו על מאמציו למנוע את סגירת ערוץ 20 הימני שלא היה חייב למדינה פרוטה, וכעת אותם גורמים תוקפים אותו על רצונו לסגור את ערוץ 10 הכושל שהיה חייב למדינה למעלה מאות מיליוני שקלים, שלא החזיר עד היום. ממש תקשורת מאוזנת".

בנוגע לפרסום בחדשות 13 נמסר: "לקחת מניר חפץ עדות על טוהר מידות זאת בדיחה. עדויות חפץ הן לא יותר מרכילות צהובה של עד מדינה שנתפס על דברים שביצע, ועשה הכל כדי למלט את עצמו מאימת הדין, וכך בדיוק יש להתייחס אליהן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker