אגודת העיתונאים למועצת העיתונות: "החששות להתגברות המעורבות הפוליטית בקול ישראל מתאמתים"

ועדת שפניץ העבירה למשרד ראש הממשלה התייחסות בנוגע למועמד למנכ"ל יוני בן מנחם

אופיר בר-זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אגודת העיתונאים בירושלים טוענת כי החששות למעורבות פוליטית גוברת בקול ישראל מתאמתים, וביקשה ממועצת העיתונות לקיים דיון בנושא בהשתתפות נציגי הנהלת הרשות. בפנייה שערך יו"ר אגודת העיתונאים בירושלים דני זקן, לנשיאת מועצת העיתונות שופטת העליון בדימוס דליה דורנר, הוא כותב כי "באסיפה השנתית של המועצה נקבעה לדיון סוגיית המתרחש ברשות השידור, על רקע חשש ממעורבות פוליטית גוברת והולכת. בימים אלה אנו מקבלים תזכורות כמעט יומיומיות המעידות כי החששות מתאמתים".

לדברי זקן, "מיד עם היכנס מנהל קול ישראל (מיקי מירו) לתפקיד החל במתן הוראות שמעידות על כוונות לא מקצועיות ומניעים אחרים. מגישים ועורכים מוכשרים הודחו או שהיקף עבודתם צומצם; המנהל הנכנס העביר הנחיה (ואחר כך התכחש לה) האוסרת על מגישי תוכניות האקטואליה לתת פתיח אישי בראשית התוכניות. המגישים לא נענו להנחיה ולאחר לחץ ציבורי היא נגוזה".

בנוגע לסיקור המחאה החברתית כותב זקן, כי "הפגנת ההמונים ב-6 באוגוסט שודרה בכל כלי תקשורת אפשרי בשידורים חיים וארוכים למעט ברשת ב. שבוע אחר כך כשנקבע על ידי מנהל הרשת כי אכן יהיה שידור מלא מההפגנות בפריפריה עשה המנהל הנכנס ניסיון לצמצם את השידור". זקן מבקש לזמן דיון בהשתתפות נציגי ההנהלה ולקבל החלטות שיסייעו לשמור על השידור הציבורי. כמו כן חבר הכנסת נחמן שי ביקש ממבקר המדינה להכריז על מנהל רשת ב' מוטי אמיר כעל חושף שחיתויות, זאת לאחר שסירב לבטל את סיקור המחאות בשבת האחרונה.

מועצת העיתונות תדון בנושא הרשות בסוף אוגוסט.

בתוך כך סוגיית מינוי של מנכ"ל רשות השידור המיועד יוני בן מנחם עדיין על הפרק. אתמול העבירה ועדת שפניץ, המאשרת את המינויים בשירות הציבורי, את עמדתה למשרד ראש הממשלה. עדיין לא ידוע מה היו תוצאות הבדיקה. ממשרד ראש הממשלה נמסר בעניין, כי "רה"מ יודיע על החלטתו כשיסיים לבחון את העניין". כידוע, אגודת העיתונאים בתל אביב עתרה לבג"צ נגד מינויו של בן מנחם, ואילו אגודת העיתונאים בירושלים פנתה לבית הדין האזורי לעבודה נגד הליך מינויו של מירו למנהל קול ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker