הטאלנטים לא מספקים את הסחורה - וברשת מחפשים חלופות

רשת בוחנת שינויים משמעותיים ברצועות השידור, לאחר שהתוכנית שרון ורני בע"מ לא הצליחה להציב תחרות לקשת ■ גם הרייטינג של הרצועות היומיות ב-20:00-17:00 אינו מספק, והקבוצה בוחנת הצעות מקבילות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמנון לוי ברצועת האקטואליה החדשה של "רשת"צילום: צילום מסך מחשבון הפייסבוק של "רשת 13"
נתי טוקר

האם רשת מתכוונת לבצע מהפכה ברצועות הפרה-פריים טיים שלה? ל-TheMarker נודע כי עקב נתוני הרייטינג הנמוכים, ברשת מקיימת מגעים עם חברות הפקה ובוחנים הצעות חלופיות לרצועות הפרה-פריים. במקביל, רשת מבצעת מחקר גדול שעל פיו יוחלט אילו שינויים יבוצעו ברצועות.

עם מיזוג רשת ועשר בתחילת 2019 בוצעו גם שינויים משמעותיים ברצועות שבין 17:00 למהדורת החדשות ב-20:00. כיום, ב-17:00 מגיש יעקב אילון מהדורה, כשמולו בקשת מגיש רפי רשף (רשף הגיש בעבר בערוץ עשר). ב-18:00 אמנון לוי מגיש תוכנית אקטואליה חדשה, ולאחר מכן משודרת הרצועה "לפני החדשות" עם אודי סגל שגם הגיש בעבר ברשת, ולאחר מכן רצועה כלכלית-צרכנית בשם "בר-קוד".

נתוני הרייטיג של רצועות הפרה-פריים נמוכים יחסית, ולמעט התוכנית של אילון התוכניות לא מצליחות לעמוד ביעדי הרייטינג. בערוץ חוששים כי נתוני הפרה-פריים הנמוכים הם אלה שמשפיעים גם על המהדורה, שסובלת מנחיתות משמעותית מול "חדשות 12" בקשת.

רני רהב ושרון גל מארחים את שרה נתניהו ב"שרון ורני בע"מ"צילום: רשת 13

בחודשים האחרונים התערב בעניין גם יו"ר הערוץ נדב טופולסקי. הוא נפגש עם מגישי תוכניות הפרה-פריים, ולפי גורמים המעורים בעניין, ביקר אותם על הנתונים הנמוכים. כעת מתברר כי ברשת בוחנים שינויים משמעותיים ברצועות אלה.

ברשת מקיימים מחקר מקיף ומעמיק בקרב מדגם מייצג של צופים כדי לבחון את העדפותיהם בשעות אלה. ואולם, ברשת לא ממתינים לתוצאות המחקר וכבר החל לקיים מגעים מול חברות הפקה ולבחון הצעות חלופיות לתוכניות הקיימות.

ברשת גם בוחנים הצעות חלופיות לתוכנית "שרון ורני בע"מ". התוכנית שודרה מול הרצועה הפופולרית "אופירה וברקוביץ'" בימי שישי אחר הצהריים, אך לא הצליחה להניב נתוני רייטינג תחרותיים. רהב הודיע כי יעזוב את תפקיד המנחה, באוקטובר. באחרונה יצאה התוכנית לפגרה עד אוקטובר. כעת, כאמור, בוחנים ברשת חלופות לרצועה זו.

מרשת נמסר בתגובה: "בימים אלה אנו מצויים במחקר ארוך ומקיף בעניין הרצועות השונות על פני היום. לכשיתקבלו תוצאות המחקר אנו נבחן את הדברים בהתאם לתוצאות אלה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker