לראשונה: רוב הישראלים לא קוראים עיתון בסופ"ש

לפי סקר TGI לסיכום המחצית הראשונה של 2019, שיעור החשיפה לעיתונים בסוף השבוע ירד לראשונה מתחת לרף ה-50% ■ "ישראל היום" ממשיך להוביל על "ידיעות אחרונות" בימי חול ■ רוב העיתונים רשמו עלייה בחשיפה ■ עלייה גם בהאזנה לתחנות הרדיו של תאגיד כאן

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ערימת עיתונים
ערימת עיתוניםצילום: Andrius Aleksandravicius | Dream

רוב אוכלוסיית ישראל הבוגרת דוברת העברית אינה נחשפת לעיתונות מודפסת גם בסוף השבוע – כך עולה לראשונה מסקר TGI. לפי סיכום שני הסקרים התקופתיים האחרונים (יולי 2018 עד יוני 2019), שיעור החשיפה לעיתונים בימי חול ירד ל-47.7%, ואילו שיעור החשיפה לעיתונים בסוף השבוע ירד לראשונה מתחת לרף ה-50% - לאחר ירידה חדה ל-47.7% בלבד.

מנגד, מהנתונים עולה עוד כי בניגוד למגמה של הסקר התקופתי האחרון (דצמבר 2018), בסקר שמציג את החשיפה הפרטנית לעיתונים במחצית הראשונה של 2019 דווקא נרשמה מגמת עלייה בחשיפה. "ישראל היום" ממשיך להוביל את החשיפה בימי חול עם עלייה קטנה ל-30.6%, ומיד אחריו "ידיעות אחרונות" שרשם גם הוא עלייה לחשיפה של 26.5% מהציבור.

על המקום השלישי מתמודדים שני עיתונים – "מעריב הבוקר", הגרסה החינמית של עיתון "מעריב", עם 4.7%, לאחר עלייה משמעותית מהסקר הקודם ב-2018. עיתון "הארץ" רושם שיעור חשיפה דומה לאחר שראה גם הוא עלייה בחשיפה.

בעיתוני סוף השבוע, הפער בין "ישראל היום" ל"ידיעות אחרונות" צמוד יותר, עם 31.4% ו-29%, בהתאמה. החינמון "בשבע" הדתי הוא בעל החשיפה במקום השלישי בסוף השבוע עם 6.2%, ואחריו מהדורת "סופהשבוע" של "מעריב" עם 5.3%. עיתון "הארץ" שומר על יציבות בסופי שבוע לעומת סקר קודם עם 4.1%.

בגזרת העיתונים הכלכליים - עיתון "כלכליסט" עם עלייה ל-10.4%, TheMarker רושם עלייה ל-4.9% ו"גלובס" שומר על יציבות עם 4.1%.

תחנת הרדיו גלגלצ ממשיכה להיות המואזנת ביותר, אך רושמת ירידה חדה ל-30.3% האזנה. בתחום תחנות האקטואליה, גלי צה"ל ממשיכה להוביל על פני רשת ב' עם 22.2% ו-20.5%, בהתאמה. שאר תחנות קול ישראל, כולל 88 ורשת ג', רשמו עלייה בשיעורי ההאזנה, וכך גם רדיו ללא הפסקה ורדיוס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker