שר התקשורת מונה לשלושה חודשים – אך פיטר שבעה עובדים במשרות אמון

דודי אמסלם פיטר את כל צוות הלשכה הקודם - כולל את ראש המטה שירלי שיף והדובר ירון עולמי ■ עוד פוטר יועצו הבכיר של מנכ"ל המשרד, אביב גוטר ■ דובר השר: "הוא רשאי למנות אנשים מטעמו"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שר התקשורת, דודי אמסלם
שר התקשורת, דודי אמסלםצילום: אמיל סלמן

שר התקשורת, דודי אמסלם, מונה לתקופה של שלושה חודשים בלבד, עד לאחר הבחירות בספטמבר. בשיחות סגורות, אמסלם מודה כי אינו מתכוון לבצע כל מהלך משמעותי במשרד בתקופה שבה יכהן בתפקיד, אך עדיין בחר לפטר את כל חברי הצוות שליווה את שר התקשורת הקודם, איוב קרא.

מאז שנכנס לתפקידו פיטר אמסלם את כל צוות הלשכה של קרא – עובדים במשרות אמון. בסך הכל פוטרו שישה עובדים – בהם ראש המטה שירלי שיף, שמונתה לאחר מכן לתפקיד ראש המטה במשרד התפוצות, והדובר ירון עולמי. בנוסף, פוטרו שני נהגי השר שהיו תושבי הצפון ולכן לא יכולים למלא את תפקידם תחת השר  החדש. המשרות אוישו על ידי אנשיו של אמסלם.

אמסלם דרש ממנכ"ל המשרד, נתי כהן, לפטר גם את יועצו הבכיר אביב גוטר, לשעבר כתב בעיתון "כלכליסט". גוטר מכהן כשנה בתפקיד ומלווה את המנכ"ל בפעילויות השונות מול החברות בתחום התקשורת. במשרד התקשורת אישרו כי גוטר יסיים את תפקידו.

מדוע מיהר השר החדש לפטר את כל צוות הלשכה בזמן שהוא אמור לכהן בתפקיד תקופה קצרה בלבד, וללא כל פעילות משמעותית? דוברו של אמסלם, נמרוד אלירן סבח, הסביר כי מדובר במשרות אמון והשר רשאי למנות אנשים מטעמו. לדבריו, בתפקידו כיו"ר הקואליציה בכנסת, עמדו לצד אמסלם ארבעה עוזרים, ולאחר שמונה לשר בוטלו התקנים בכנסת – ולכן אוישו ארבע משרות אלה בלשכתו במשרד התקשורת.

איוב קרא וראש מטה המשרד, שירלי שיף
איוב קרא וראש מטה המשרד, שירלי שיףצילום: עמית שאבי

דוברו של אמסלם הוסיף כי מתוקף תפקידו כיו"ר סיעת הליכוד היו לו שני יועצים מטעם הסיעה – והם עברו לכהן בלשכתו במשרד התקשורת. עם זאת, הוא לא הבהיר מדוע דרשו את פיטוריו של גוטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker