עורך ותחקירנית "עובדה" התלוננו במשטרה: מנסים לדלות עלינו פרטים

השניים שיתפו את חוקרי המשטרה בחשדם שהניסיונות לבלוש אחריהם הם על רקע פרסום תחקיר התוכנית בנוגע לחברת הריגול הישראלית בלאק קיוב, אף שאין להם ראיה לכך ■ בלאק קיוב: "פייק ניוז וקרב מאסף פתטי של מערכת עובדה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילנה דייןצילום: טלי מאייר

עורך תוכנית הטלוויזיה "עובדה", אייל גונן, ותחקירנית התוכנית שרית מגן הגישו ביום חמישי האחרון תלונה במשטרה. לטענת השניים, אלמוני ניסה לדלות פרטים אודותיהם באמצעות פנייה אל בני משפחתם, בזהות בדויה לכאורה. אנשי "עובדה" טענו בפני חוקרי המשטרה כי עלה בהם חשד שהניסיון לבלוש אחריהם נעשה על רקע התחקיר שפורסם ב"עובדה" בנוגע לפעילותה של חברת בלאק קיוב. עם זאת, הבהירו כי אין להם כל ראיה שמדובר בפעילות בלאק קיוב או מי מטעמה.

ביוני פירסמה "עובדה" תחקיר מיוחד, שחשף חלק מפעילותה של חברת הריגול העסקי הישראלית. בתחקיר נחשפו שיטות עבודה וכן שמות של חברות, אנשי עסקים ועיתונאים שהחברה נשכרה כדי לדלות מהם פרטים עבור לקוחות אחרים, או שנרקמו תוכניות לעשות כן.

שרית מגןצילום: שני נחמיאס

כשבוע לאחר התחקיר טילפן אלמוני לבתי הוריה ובני משפחתה של התחקירנית מגן, שעבדה על תחקיר בלאק קיוב, וגם בני משפחתו של גונן זכו לשיחות תמוהות. האלמוני ניסה לברר את כתובת המגורים של מגן וגונן, בטענה שהיה זקוק לכתובת כדי לשלוח חומר משפטי כלשהו. כאשר נעשה ניסיון ליצור קשר חוזר עם אותו אדם ולשוחח עמו, לא היה ברור מתשובותיו באיזה חומר משפטי מדובר, ומדוע בסופו של דבר לא נשלח כלל חומר כזה.

בתלונתם במשטרת מרחב ירקון, טענו גונן ומגן כי יצירת הקשר עם בני משפחתם - אף שאין כל רישום פומבי של הקשר בינם לבין בני המשפחה - מעלה חשש כי גורם כלשהו מנסה לדלות לגביהם פרטים באופן לא חוקי.

מבלאק קיוב נמסר: "פייק ניוז וקרב מאסף פתטי של מערכת עובדה שעסוקה בתעלולים תפלים כמו עניין זה או חסימת הפרק לצפייה בבריטניה. בלאקיוב לא בזבזה ולא תבזבז זמן על עובדה חוץ מלנהל משפט נגדה שיגרום לסרן ר׳ להיראות כמו טיול בפארק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker