ההסתדרות הלאומית מודה: אין לנו יציגות בג'רוזלם פוסט

בכתבי הטענות חשפה ההסתדרות את מספר העובדים בחברה - אף שבג'רוזלם פוסט סירבו לחשוף זאת ■ ההסתדרות טוענת כי ג'רוזלם פוסט ביצעה "סיכול ממוקד להתארגנות"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי עזור
מו"ל קבוצת ג'רוזלם פוסט, אלי עזורצילום: מוטי קמחי

אחרי מאבק משפטי והאשמות חריפות, ההסתדרות הלאומית הודתה בשבוע שעבר בבית הדין לעבודה כי אין לה יציגות בקבוצת ג'רוזלם פוסט, הכוללת את עיתון "מעריב". ההכרזה הגיעה לאחר שהוצגה בפני ההסתדרות רשימת העובדים המלאה בקבוצה.

על רקע מהלכי התייעלות בקבוצה, ההסתדרות הלאומית הכריזה על יציגות כבר ב-7 במאי. במהלך הדיונים המשפטיים העלתה ההסתדרות הלאומית טענות חריפות כלפי ג'רוזלם פוסט שלפיהן הקבוצה מסכלת את ההתארגנות ואת החתמת העובדים - טענות שנדחו כולן על ידי ג'רוזלם פוסט.

במקביל, בג'רוזלם פוסט טענו כי אין להסתדרות הלאומית יציגות בשלב זה. ההסתדרות הציגה 126 חתימות של עובדים, אך בג'רוזלם פוסט טענו כי אלה אינם מהווים שליש. בתחילה סירבה ג'רוזלם פוסט לחשוף את מספר העובדים בטענה כי הדבר מהווה סוד מסחרי, אך רק לאחר דין ודברים הסכימה ג'רוזלם פוסט לחשוף את מספר העובדים באופן חסוי מול ההסתדרות בלבד. עם זאת, בהודעת ההסתדרות הלאומית נחשף מספר העובדים בקבוצה: 500.

בשל מספר העובדים שהוצג, התברר להסתדרות כי אכן אין לה יציגות. עם זאת, ההסתדרות הלאומית העלתה בתגובתה טענות נוספות על "סיכול ממוקד" של ההתארגנות, וכי ג'רוזלם פוסט נקטה צעד טקטי כשסירבה לחשוף נתונים לפני כחודשיים.

בהסתדרות דורשים להמשיך לדון בבקשות הסעד הנוגעות לפגיעה בהתארגנות. במקביל, בהסתדרות הלאומית הבהירו כי היא ממשיכה להחתים עובדים וכי היא עשויה להשיג יציגות בהמשך - ובית הדין יחליט אם למחוק את הסעד הקשור להכרה ביציגות.

מנגד, בג'רוזלם פוסט טוענים כי ההתנהלות של ההסתדרות הלאומית היא "חסרת תום לב" וכי ההכרזה על יציגות היתה הכרזת סרק בלבד. בג'רוזלם פוסט דורשים לדחות את הסעד הקשור להכרזת היציגות במאי ולא לאפשר פרק זמן עד שיחתמו עובדים נוספים.

גילוי נאות: קבוצת ג'רוזלם פוסט הגישה תביעה בסך מיליון שקל נגד עיתון TheMarker ובעלי תפקידים בו, כולל כותב שורות אלה, בטענה כי דיווח קודם שעסק בשינויים המבניים הנוכחיים בעיתון ובסבב ההתייעלות בו לא היו נכון ופגע בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker