בזק בינלאומי תיפרד מ-325 עובדים - בעלות של 60 מיליון שקל

לאחר משא ומתן ארוך - עובדי בזק בינלאומי חתמו היום על הסכם עם ההנהלה, שלפיו 25% מעובדי החברה יעזבו ■ הקיצוצים בבזק בינלאומי נעשים על רקע הרעה במצב שוק התקשורת, ובעיקר על רקע המהלך האסטרטגי בקבוצת בזק לאיחוד החברות הבנות - בזק בינלאומי, yes ופלאפון

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל פלאפון רן גוראון
רן גוראון, מנכ"ל בזק בינלאומיצילום: עופר וקנין

עובדי בזק בינלאומי חתמו היום על הסכם עם ההנהלה, שלפיו יעזבו את החברה 325 עובדים - כ-25% מתוך מצבת עובדי החברה.

לפי ההסכם, שקדמו לחתימתו חודשים רבים של עיצומים והפגנות כוח, עלות ההפרשה של העובדים תגיע ל-60 מיליון שקל. ההנהלה תגדיל את תשלומי הרווחה השונים ותעניק בונוס מיוחד לעובדים לרגל שיתוף הפעולה בין החברות הבנות.

הקיצוצים בבזק בינלאומי נעשים על רקע הרעה במצב שוק התקשורת, ובעיקר על רקע המהלך האסטרטגי בקבוצת בזק לאיחוד החברות הבנות – בזק בינלאומי, yes  ופלאפון. מנכ"ל פלאפון רן גוראון משמש כיום במקביל גם מנכ"ל שתי החברות הנוספות, והוא מוביל את המגעים עם העובדים.

עד כה נחתם הסכם עם עובדי yes, שכלל את פרישתם של 325 עובדים בעלות משוערת של 68 מיליון שקל. בפלאפון עדיין מתקיים מו"מ, ואילו כעת נחתם הסכם קיבוצי חדש עם עובדי בזק בינלאומי שכולל את פרישה של כמות דומה של עובדים, מרצון או בסבבי פיטורים.

ההסכם הוא השלישי מאז התאגדו העובדים ב-2014. העובדים יאפשרו מעתה ואילך את מהלכי הסינרגיה בין שלוש החברות השונות, למשל הצעות שיווקיות חדשות ומכירה הדדית של מוצרים ושירותים.

 מימין: סמנכ"ל משאבי אנוש yes צביקה אברמוביץ, מנכ"ל yes רן גוראון, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד,  יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא ויו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההיי-טק יקי חלוצי
מימין: סמנכ"ל משאבי אנוש yes צביקה אברמוביץ, מנכ"ל yes רן גוראון, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר ועד עובדי בזק בינלאומי לימור ליברמן-לביא ויו"ר איגוד עובדי האינטרנט, הסלולר וההיי-טק יקי חלוציצילום: בזק בינלאומי

העובדים יקבלו בתמורה מענק מיוחד של 14 מיליון שקל לרגל שיתופי הפעולה, שיחולק לעובדים על פי ותק. עובדים שיבחרו לפרוש מרצון יקבלו שיעור גבוה של פיצויי פרישה - 240%. חבילת הפרישה תכלול גם המשך אחזקת רכב למשך חודשיים מיום הפרישה וייעוץ כלכלי ופנסיוני לכל פורש.

במקביל, יעודכן שכרם של העובדים בחברה והם יקבלו ב-2020 תוספת שכר של 2.95%. ב-2021 תחולק תוספת שכר בגובה 2%, ושני מיליון שקל נוספים יחולקו כמענק מצוינות לעובדים. תקציב הרווחה יגדל וכן תגדל השתתפות החברה בארוחות.

"לא התפשרנו על מעמד העובדים"

יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, מסר: "ההסכם מביא לידי ביטוי את ההכרה וההבנה של ההסתדרות ועובדי בזק בינלאומי בצורך של החברה להתייעל ולהרחיב את שיתופי הפעולה העסקיים שלה – וכל זאת בלי להתפשר על מעמד העובדים והמשך השיפור בתנאי העסקתם. אני מברך על סיום המו"מ ומודה לכל המעורבים בו, משני הצדדים. המשך הדרך המשותפת והמוצלחת יחד תוכל להיעשות רק באמצעות שיח של הידברות הדדית והוגנות אלו כלפי אלו, ואני בטוח שמערכת יחסי העבודה בבזק בינלאומי ובקבוצת בזק בכלל תמשיך להתנהל על הצד הטוב ביותר".

מנכ"ל בזק בינלאומי, רן גוראון: "היום חתמנו על הסכם עם ועד עובדי בזק בינלאומי וההסתדרות הכללית שבמסגרתו הגענו להבנות המיטביות עם כל הצדדים. הסכם זה יאפשר לנו לקדם מהלכי סינרגיה, לפעול מתוך ראייה כוללת של צרכי הלקוח ולהציע סל מוצרים מלא המותאם למצב השוק. אני סמוך ובטוח כי ההסכם, שגובש בעבודת צוות, יבטיח את המשך הובלתה של בזק בינלאומי בשוק התקשורת תוך שמירה על התרבות הארגונית הייחודית שלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker